POPMUNDO
Popmundo Oyna!

Role play konusunda sınırları zorlamaya hazır mısınız!! Bu Popmundo ile mümkün! Popmundo yaklaşık 10 yıldır piyasada web kütüphanesinde bulunan bir tarayıcı bazlı rol yapma oyunudur. Emin olun oyuna girer girmez ne kadar gerçekçi olduğunu göreceksiniz!! Oyunun ana teması müziktir arkadaşlar. Yani mevzu güzel bir grup kurup konserlere çıkmak provalar yapmak. Oyuna kaydolduğunuz zaman karakterinizin ismini listeden seçiyorsunuz ve yaşını ayarlayıp Popmundo dünyasına ilk adımınızı atıyorsunuz. Biz 2 arkadaş Tyler Rollins ve Maxence Silvestre sizleri bu güzel oyuna davet ediyoruz!!

popmundo1_1

Ancak şunu söylemeden edemeyeceğim. Popmundo sadece müzik ile sınırlı değil. İsterseniz azılı bir suçlu olabilirsiniz ki bunun için oyun yöneticileri çok çok çaba sarfedip güzel bir suç oyunu oluşturdular. Bu oyun popmundo ile bağlantılı. Eğer isterseniz doktor olabilir hasta iyileştirebilirsiniz. İstersenizde boş boş takılabilir evlilik yapabilir hatta çocuk yapabilirsiniz!!

popmundo2

Oyunda çok geniş bir başarı sistemi var. Bu başarılar hani playstation oynarken birşey yaparsınız kupa kazanırsınız ya aynı o şekilde. Mesela “ilk hastamı iyileştirdim” yada “1000 konser verdim” “ilk mükemmel konserimi verdim” “ilk defa birşey çaldım” gibi gibi başarılar. Bu başarı sistemi tahmin ettiğiniz gibi xbox/playstation başarıları gibi. Bu aldığınız başarılardan istediğiniz 3 tanesini profil sekmenize ekleyebilirsiniz. Bu sayede insanlar profilinizi açar açmaz seçtiğiniz ilk 3 başarıyı görcektir.

dCdl3rs

Oyuna çok fazla zaman ayıramayacaksınız üzülmeyin, karakteriniz kendisi ile her dakika ilgilenilmedi diye oturup ağlamaz. Popmundo evreninde belli başarılar vardır, bu başarılar; sürekli çevrim içi olmanıza değil, dikkatli stratejiler kurmanıza ve iyi zamanlamaya bağlıdır. Yani haftada birkaç kere girip olan biteni kontrol ederek de başarılı olunabilir. Bu dünyayı diğer browser oyunlardan ayıran fark ise interaktif olmasıdır.

ffB2kKu

Popmundoda muhattapınız bizzat insanlar. O yüzden burada hem sevmeyi hem sevilmeyi, hem ticaret yapmayı, hemde rol yapmayı ve daha nicesini öğreneceksiniz. Çünkü oyunda BOT diye bir kavram yok. Herkes gerçek aynı zamanda herkes sahte. Çünkü unutmayın her karakterin arkasında bir kuklacı var.

WC5GuX5

Oyunun İlkleri düşünüldüğünde ilk üyesi Jonas Holtenerberg, Kurucusu Jonas Zapatero, İlk Annesi Kobe Tai, İlk diktatörü Melvin Stjärnblom, İlk zombisi Robert Zombie'dir. Popmundo'da çeşitli özelliklere sahip VIP paketi dışında bir de özel kredi seçenekleri vardır. Belli bir miktar karşılığında 1000 kredi alıp bunu sunulan seçenekler arasında harcama imkanı mevcut. Satın aldığımız kredilerle İsim Değiştirme, Cinsiyet Değiştirme, Hapisten Kaçma ve buna benzer özel özellikler alınabilir. Şuanda 1000 kredi yaklaşık olarak 30 Türk Lirası 3 Aylık VİP ise yaklaşık 25 liradır. Oyunu sevip oynamaya başladıktan sonra VIP’in ne kadar gerekli birşey olduğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz zaten.

Bir bakmıssınız ki başarı kasan, patikalardan patikalara atlayan, zombilerin kökünü kurutan harika bir başarı avcısı olmussunuz! Yada kendini grubuna adamış harika bir sanatçı. Ha unutmadan söyleyeyim. Popmundo’nun sürekli güncellenen bir yerel gazetesi var. IT’S POP gazetesi. Oyuncular buraya karikatürlerini yada makalelerini gönderir. Edittörler tarafından beğenilirse yayımlanır. Ve kişi makalem yayınlandı tarzı başarılar alabilir!

a2lrRuc

Popmundo’da aynı zamanda şirket yönetebilir, suç dünyasında yer alıp suç işleyebilir (hırsızlık, kundakçılık, banka soygunu vb..) ve polislik yapıp suçluları tutuklayabilir, doktor olup hasta olan hastaları iyileştirebilirsiniz. Oyunda şuanda aktif 22 dil, 49 şehir ve 17 tane genre bulunmaktadır. Genrelere örnek olarak Rock, Blues, Hip Hop, Elektronika vs. Oyunda VIP üyelik sayesinde CEO olup mekân düzenleyebilirsiniz. Birbirini seven çiftlerin nikahlarını kıyabilirsiniz. Profil sayfanızdan bloglar yazıp içinizi dökebilirsiniz! Ve sadece VIP üyelerde bulunan cep telefonları sayesinde başka şehirdeki arkadaşlarınızı arayabilirsiniz!

popmundo3_1

Buraya hepsini yazmam mümkün değil. Ancak emin olun sırf başarıları toplamak için bile oyuna başlanılabilir!! www.popmundo.com

Popmundoya bu adresten kayıt olabilirsiniz. POPMUNDOYA KAYIT OLMAK ICIN TIKLA!

 


"POPMUNDO konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere POPMUNDO ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda POPMUNDO ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0