Pirelli, 2023'e Kadar Formula 1'in Tedarikçisi Olacak
Pirelli, 2019 sezonu sonuna kadar geçerli mevcut sözleşmesinin yenilenmesiyle 2020’den 2023’e kadar dört sene daha dünyanın en mühim motor sporları organizasyonlarından FIA - Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Küresel Lastik Ortağı olmaya devam edecek.

Son yıllardaki başarılı iş birliğini ileriye taşıyan kontrat kısa bir sürede sonuçlandırıldı. Sporun halen gerektirdiği bütün girişimler mevzusunda mutabakata varan Formula 1 Yönetimi (FOM) ve Pirelli, ek olarak 2021’de yürürlüğe girmesi beklenen 18 inç lastikleri de içeren yeni teknik düzenlemeler için de beraber emek harcama taahhütlerini teyit ettiler.

 

Formula 1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Chase Carey şunları söylemiş oldu: “Pirelli, 2011 yılından bu güne kadar Formula 1® için mühim ve değerli bir meslek ortağı olmaya devam ederken yenilikçi ve en ileri teknolojili kabiliyetler sunma konusundaki liderliğini de sürdürüyor. Premium bir marka ve motor sporlarının küresel lideri olan Pirelli ile süregelen iş birliğimiz, F1 ile motor sporlarının en iyisini ve ötesini buluşturma isteğimizi kanıtlıyor. Formula 1® için böylesine tehlikeli sonuç ehemmiyet taşıyan bir bileşenin uzun vadeli, istikrarlı geleceğini güvence eden bu anlaşmaya varmaktan büyük kıvanç duyuyoruz.”

Jean Todt, FIA Başkanı ise şu şekilde konuştu: “Pirelli’nin bir dönem daha FIA - Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın resmi lastik tedarikçisi olmasından saadet duyuyorum. Bu sözleşme bizlere 2011’den bu yana edindiğimiz deneyimden yararlanma olanağı verecek. Lastik tedarikçisinin özellikle Formula 1’de ne kadar tehlikeli sonuç ve zor bir rolü bulunduğunu biliyoruz.”

 

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera da şu yorumda bulundu: “Pirelli ile Formula 1 meslek birliğinin 2023 yılına kadar uzaması harika bir haber. İlk Dünya Şampiyonası’nın koşulduğu 1950’de orada bulunan Pirelli, bu yeni sözleşmeyle yarışların modern çağlarında varlığını toplam 13 sezona uzatmış olmaktadır. Formula 1, motor sporlarının zirvesinde yer ediniyor ve almaya devam edecek; dolayısıyla motor sporlarını en ileri teknolojik araştırma ve geliştirme laboratuvarı şekilde tanımlayan Pirelli için harika bir ortam yaratıyor. Formula 1; en yüksek performans, sürdürülebilirlik ve güvenlik standartlarını güvence eden ve dünyanın en arzu edilen prestij ve premium arabalarının donanımı olan Ultra Yüksek Performanslı yol lastiklerimizi sergilemek için de mükemmel bir vitrin sunuyor.”


"Pirelli, 2023'e Kadar Formula 1'in Tedarikçisi Olacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Pirelli, 2023'e Kadar Formula 1'in Tedarikçisi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pirelli, 2023'e Kadar Formula 1'in Tedarikçisi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0