Photoshop’a Benzer 11 Resim Editörü
Photoshop'a Alternatif olan 10 resim düzenleme programlarını sizlerle paylaşıyoruz. Karşınızda photoshop benzeri uygulamalar...

Geçtiğimiz aylarda son derece çok ünlü dizayncı sosyal ağlarında Adobe lisanslarını iptal ettiğini duyurmuştu. Bunun temel nedeni uygulamaların hantallaşması ve lisans bedellerinin çok fazla yüksek olmasıydı. Bu tip hallerde akıllara ilk olarak “Photoshop’un bir alternatifi var mı?” sorusu geliyor.

Bugün sizlere Photoshop‘a alternatif olabilecek on görsel düzenleme uygulamasını tanıtacağız.

Photoshop’a seçenek 10 Program

Windows, Mac, Linux, Android ve iOS işletim sistemleri için hazırlanan aşağıdaki uygulamaların bir bölümü ücretli bir kısmı ise tamamıyla bedava. fakat ücretli uygulamalarında bir çoğu ilk kullanımlar için parasız paketler yada light versionlar sunmakta.


1.Acorn

curves

Acorn’un çıkış noktası sürat. Adobe uygulamalarının yavaşlığı bu kadar yüksek sesle konuşulurken sürat temalı bir çıkış fazlasıyla belli. Program ilaveten şunları destek veriyor :

  • Vektör araçları
  • Özel fırça oluşturma
  • Filtreler
  • Curves
  • PSD ımport

Platform : Mac
Ücret : £39.99/$49.99/€49.99

Siteye Git


2.Affinity

design-tools-251120151354--desk

Photoshop için en iyi alternatif olarak gösterilen uygulamalardan biri de Affinity. Photoshop’un bütün dosya formatlarını destekleyen bina karelerden oluşan dizaynıyla profesyonel fotoğrafçı ve dizayncıları hedef alıyor. nebati fiyatı da Photoshop’un fiyatından hesaplı.

Platform : Mac
Ücret : $24.99

Siteye Git


3.Corel PaintShop Pro

custom-creative-effects

Corel PaintShop Pro da aşırı tercih edilen bir diğer seçenek resim düzenleyici. Program akışkan ve kullanıcı dostu kullanıcı arayüzüyle talep çekiyor. bunun yanında Photoshop’un birden fazla özelliğini (fırça,katman vs..) destek veriyor.

Platform : Windows
Ücret : $65.99 (standard), $84.99 (Ultimate)

Siteye Git


4.GIMP

scr_0-700x456

GıMP açık kaynak kodlu bir resim düzenleyicisi. ücretsiz ve Photoshop’a iyi bir alternatif olduğundan dolayı çok fazla kullanıcısı var. aşağı yukarı birçok resim efekti uygulamanıza müsade eden uygulama özellikle ücretsiz çözüm arayanlara birebir.

Platform : Linux, Windows, Mac
Ücret : Bedava

Siteye Git


5.Paint.net

pdn40_kirkland

Fotoğraf düzenleyici şekilde basit bir programa ihtiyacınız varsa doğru tercih : Paint.net

Windows tabanlı bu resim editörü işletim sisteminin kendi Paint programının çağdaş versiyonu olarak nitelendirilebilir. pratik kullanmak ve basitliği ile güzel bir seçenek olabilmektedir. fakat sınırları olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Platform : Windows
Ücret : Bedava

Siteye Git

6.PhotoPlus

serifx6

PhotoPlus, Windows OS üzerinden çalışan fotoğraf düzenleme, hata giderme ve rötuşleme programıdır. Kendi efektlerini, katman yapısını ve araçlarını barındıran program web animasyonlarını yapmanızı da sağlamakta.

Platform : Windows
Ücret : Bedava

Siteye Git


7.Pixelmator

Pixelmator-3.0-for-Mac-screenshot-003

Bir öteki UX kaygısı güden kullanıcı arayüzü programı. Pixelmator işleyişi ile türevlerinden daha kolay ve hızlı bir uygulama. Rakiplerine ilave biçimde Facebook ve Flickr aynısı sitelere de direk biçimde export edebiliyor. Photoshop’un birden fazla özelliğini barındıran uygulama gerçekten kaliteli bir alternatif.

Platform : Mac, iPhone, iPad
Ücret : $29.99/£20.99

Siteye Git


8.Pixlr

pixlrexpress

600’ün üstünde resim efekt ile gelen Pixlr ücretsiz bir mobil uygulama. Photoshop kullanıcılarının basitçe alışabileceği kullanıcı arayüzü sayesinde çoğu kolay prosedürü saniyeler arasında gerçekleştirebilirsiniz. bilhassa diş beyazlatmak veya al göz problemlerinı gidermek bunun gibi kolay prosedürler Pixlr ile çok aşırı kolay. doğal bunların yanında boyutlandırma, crop, overlay ve kenar hatları aynısı alternatifleri de var. Denemeye tam anlamıyla dşayet.

Platform : iOS, Android
Ücret : Bedava

Siteye Git


 

9.Sketch

precision-objects

Listemizin sonuna doğru yaklaşıyor olmamız sizi yanıltmasın, Sketch bu listedeki en tanınmış uygulama. Tasarımcıların son günlerde takdirini fazlasıyla çeken Sketch müthiş bir etki yarattı. Program sırf Photoshop’un değil, ıllustrator’un de niteliklerini kapsıyor.

özellikle mobil uygulama dizayncılarının vazgeçemeyeceği Sketch’in tek handikapı şimdilik yalnızca Mac platformunda çalışması.

Platform : Mac
Ücret : $99

Siteye Git


10.Snapseed

Snapseed-App-Update-18

Google nedeni ile yayınlanmış bir mobil uygulama olan Snapseed listedeki azami kullanıcı deneyinimine sahip uygulamalardan biri. Yüzlerce niteliği olağanüstü basit bir kullanıcı arayüzü ile sunan uygulama fotoğraflarınızı bir çırpıda mükelleştiriyor. Rötuşlar, yine boyutlandırma, kesme, renk değişikliği ve türevi kolay prosedürler için Snapseed birebir.

özellikle mobil uygulama dizayncılarının vazgeçemeyeceği Sketch’in tek handikapı şimdilik yalnızca Mac platformunda çalışması.

Platform : Windows, iOS
Ücret : Bedava

Siteye Git


11.Canva

canva

Canva, tarayıcınızdan ve mobil uygulamalar(iOS & Android) üzerinden ulaşabileceğiniz, sürükleyip bırakarak kolaylıkla sosyal medya gönderileri, sunumlar, afişler ve daha fazlasını oluşturabileceğiniz ücretsiz tasarım uygulamasıdır. Bünyesinde bulundurduğu 1 milyondan fazla fotoğraf, simge ve düzen ile tasarım bilgisine sahip olmadan hızlı ve kolay tasarımlar oluşturmanızı sağlar.

Platform: Tarayıcı (Chrome & MS Edge vb.), iOS ve Android

Ücret: Bedava (Ekstra özellikler için üyelik almanız gerekebilir)

Siteye Git


"Photoshop’a Benzer 11 Resim Editörü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Photoshop’a Benzer 11 Resim Editörü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Photoshop’a Benzer 11 Resim Editörü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0