Oyunlarda Hız Özellikleri
Günümüzün oyun dünyasında grafiklerle beraber genişleyen bir şey daha varsa ona da haritalar diyebiliriz.

90'ların küçük koridorlarında gezerken oynanan FPS oyunlarının yerini GTA ve Elder Scrolls gibi serilerde gün yüzü görmeye başlayan ve MMO türü oyunlarda zirve yapan geniş harita sevgisi, online dünyada çok daha büyük bir ihtiyacın daha habercisi olma niteliğinde.

Peki nedir bu ihtiyaç? Hızlı bir internet bağlantısı. Neredeyse tüm oyun firmalarının korsan kopyaların önüne geçmek için geliştirdiği "her zaman online" olma mecburiyeti, bir internet bağlantısının sürekliliğini gerektirirken, multiplayer oyunlardaysa vazgeçilmez bir gereklilik olma yolunda hızla ilerliyor.

Özellikle Battlefield ve Battlefront gibi serilerde rakiplerinizi çok daha hızlı bulmanızı ve görüntüsel gecikme olmadan en hızlı ve isabetli oynanışı yaşamınızı sağlayan iyi bir internetin, 2019 standartlarında en az 4 MBPS olması tavsiye ediliyor.

Peki internet hızınızı nasıl ölçebilirsiniz? Hız testi veya speedtest gibi aramalarda onlarca arama sonucundan birini kullanabilirsiniz. Ya da en hızlı olanlardan birine buradan da ulaşabilirsiniz. Böylece internet hız testi yaparak internetinizin gerçek gücünü görebilir, eğer yeterli seviyede değilse bu gibi oyunlarda sık sık kopmalar yaşayabileceğinizi kabul etmeniz gerekir. Böyle bir seviyede oyun oynamanın da sağlıklı olmayacağı kesin olduğundan internet sağlayıcınızı değiştirmeyi ya da geliştirmeyi yapılacak işlerden görebilirsiniz.

İnternet hızınız yeterli değilse, tarayıcılarınızı ve müzik dinleme programlarınızı kapatmayı da unutmayın. Gerçek bir oyun tecrübesi, geri kalan tüm çabalara değebilir. Böylece internet kopmalarıyla değil gerçek rakiplerinizle karşılaşmak için hazır olursunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları