Overwatch'ı Kopyalayıp Mobil İçin Tasarladılar
Blizzard’ın son “hit oyunu” Overwatch Çinlilerin gazabına uğradı. Çinli bir oyun yapımcısı Overwatch’u klonlayarak mobil platformlarda oynanabilir hale getirdi.

Batıda bir uygulama veya bir oyun popüler olur olmaz hemen Çinliler tarafından kopyalanıp farklı isimlerle piyasaya sürülüyorlar. Oldukça kalitesiz bir kopya olarak değerlendirilebilen Overwatch kopyasının adı Legend of Titan. Legend of Titan tamamen mobil cihazlar üzerinden oynanabiliyor.

averwatch-taklit-oyun-b3

Çinli firmanın iddiasına göre söz konusu oyun Blizzard’ın Overwatch’u daha piyasaya çıkmadan önce geliştirilme aşamasındaymış. Ancak bu iddianın da çok yersiz olduğu belli çünkü, Blizzard beta sürümüyle aylar önce 10 milyon oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Bu şartlar altında oyunun geliştirilme aşaması Legend of Titan’dan çok daha önceye dayanıyor. Ancak garip olan şu ki, Çinli yapımcı Xian Vulcan Network Technology, oyunun PR sürecine ve geliştirilmesine 2 milyon dolar harcadığını ifade ediyor, oyunu orijinal bir girişim olarak savunuyor. Firma Legend of Titan adında yeni mobil oyununun tanıtımını büyük bir sunumla yaptı.

averwatch-taklit-oyun-b1

Kopya oyunun tanıtım videolarıda youtubeden kaldırıldı.Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi olaylar olucak...


"Overwatch'ı Kopyalayıp Mobil İçin Tasarladılar konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Overwatch'ı Kopyalayıp Mobil İçin Tasarladılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Overwatch'ı Kopyalayıp Mobil İçin Tasarladılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0