Oto Kiralamada Öncü Şehir: Antalya
Ülkemizde yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği şehirlerden birisi olan Antalya’da, turizme bağlı olan sektörlerde de üst düzey canlılık yaşanmaktadır.

Antalya oto kiralama sektörü de, gelen ziyaretçi sayısından nasibini alan ve taleplerin yoğun olduğu sektörlerin başında gelmektedir. Normal yollarla şehre gelen turistlerin önemli bir kısmı tatillerini daha iyi şartlarda geçirmek için araç kiraladıktan sonra tatil yapmaktadır.

Antalya Oto Kiralamada Öncü Şehirler Arasında!

Giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi özellikle yaz mevsimlerinde en fazla oto kiralama işlemlerinin yapıldığı iller arasında, Antalya gelmektedir. İstanbul ticari faaliyetlerinde yürütülmesi nedeniyle bu anlamda lider olurken, deniz turizm sezonunun açılmasıyla beraber Antalya’da da araç kiralama sektöründe gözle görülür bir yoğunluk meydana gelmektedir. Özellikle araç çeşitliliği fazla olan firmalar sektörde daha fazla yer edinmeyi başarırken, mevcut araçların marka ve modelleri de farklı müşteri kitlesine hitap ediyor.

Gerek yerli ve gerekse yabancı müşterilere yoğun hizmet veren Antalya araç kiralama firmaları, bazı dönemler taleplere yetişmekte zorlanmaktadır. Talebin yoğun olmasına karşın en ekonomik fiyatlarla hizmet veren Antalya rent a car firmaları, sıklıkla araç filosunda bulunan araçları yenileyerek müşterilerine daha iyi hizmet verme çabası gütmektedir.

Yerel Firmalar Daha Fazla Tercih Ediliyor

Şehirde Türkiye genelinde hizmet veren firmalarda hizmet veriyor olsa da, tüketicilerin en fazla tercih ettiği Antalya araç kiralama firmaları yerel firmalar oluyor. Yerel firmaların en yetkili kişilerine ulaşmanın kolay olması bunda önemli bir etken olarak öne çıkıyor. Türkiye geneli hizmet veren firmaların sabit yapıları ve standart şartlarının olması, eğlencenin yoğun olduğu bir şehirde tüketicinin daha önceden planlı bir seyahat düzenlememesi sebebiyle sıkıntı olabiliyor.

Talep kadar rekabetinde yüksek olması nedeniyle sektörde hizmet veren firmalar, en nitelikli araçları en uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturuyor. Üst düzey hizmet sağlayan firmalar, araç kiralamanın yanında ek olarak sektörle bağlantılı ek hizmetleri de çok cazip fiyatlarla hatta kısmen ücretsiz olarak sunarak hizmet vermektedir. Kaskolu araçları kiralayarak, herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde arıza vb. sorunlardan ortaya çıkacak zarar için fazladan bir ücret ödemeden gönül rahatlığıyla tatilinizi tamamlayabilirsiniz.

Rutin Bakımları Yapılmış Araçlarla Tatilin Keyfini Çıkarın

Antalya oto kiralama konusunda tüm hassasiyetleri gözeterek hizmet veren Rent a car firmaları, filosunda bulunan araçların tüm rutin bakımlarını zamanında yaptırmaya gayret ederek hizmet vermektedir. Turistlerin şehre olan yoğun ilgisinin sektöre canlılık katmasının yanında, firmaların işlerini en iyi şekilde yapma gayretleri de bu konuda önemli bir etken oluyor. Yerel hizmetlerin bile önce ulusal ve sonrasında global bazda adımlar atması, Antalya gibi dünyanın en güzel turistlik şehirlerinden birisinde daha hızlı ve kolay oluyor. Turizmle bağlantılı bir sektör olması da, Antalya oto kiralama sektörünün hizmet kalitesi çıtasını önemli ölçüde yükseltmektedir. Antalya’da ihtiyaçlarınıza üst düzey kalitede hizmet sunan firmalar, sektörün getirdiği yenilikleri de güncel olarak takip etmekte ve hizmet sunumlarına entegre ederek kısa sürede müşteriye ulaşmasını sağlamaktadır.

Esnek Kiralama Modelleri

Antalya araç kiralama sektörü, tamamen esnek kiralama modelleri üzerine kurgulanmaktadır. Belirli kurallar çerçevesinde olmasına rağmen, kiralama seçeneklerinin oldukça esnek olması müşteri için en önemli avantajlardan birisidir. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun nitelikteki hizmetlerden rahatlıkla yararlanabilir, buna uygun seçeneklerle hizmet alabilirsiniz. Sektörde faaliyet gösteren firmaların önemli bölümü, her türlü müşteri ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunmaktadır. İhtiyacınıza uygun seçeneklerle dilediğiniz gibi hizmet alırken, bu hizmetlerden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları