Opera’dan Android için yeni tarayıcı!
Opera, rakipleri karşısında yeni hamleler yapmak için kolları sıvadı. Opera şimdi de Android için Opera Touch ismini verdiği tarayıcıyı yayınladı. Özellikleri ile ön plana çıkan Opera Touch, sunmuş olduğu kullanım kolaylığı ile Chrome‘a oldukça ciddi bir rakip olacak şeklinde görünüyor.

Opera Touch neler sunuyor?
Opera’nın yeni tarayıcısı, zeki telefonlarda Opera’nın masaüstü sürümü ile beraber çalışmak için tasarlandı. Telefonun kamerasını kullanarak PC‘de yer edinen Opera uygulamasındaki QR koda tarattığınızda, masaüstü sürümü ile beraber kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Tasarımı ile kullanım kolaylığı sunan tarayıcıda, web siteleri arasında tek parmağınız ile geçiş yapabiliyorsunuz.

Uygulama açıldığında arama modunda açılıyor. Direkt şekilde arama yapmak için tasarlanan uygulamada QR kod tarayıcısı da yer ediniyor. Sesli arama yapma ve FAB ismi verilen hızlı eylem düğmesi ile dikkat çeken tarayıcı şimdilik Android’de yer ediniyor.

Opera-Touch

Tarayıcının FAB niteliği sayesinde; uygulamanın orta bölümünde yer alan sekme tuşuna matbu tutup, sekmeler içinde saniyeler içinde geçiş yapabiliyorsunuz. Hız konusunda rakiplerine nazaran gözle görünür bir artı performans sunan tarayıcı, gelecek günlerde iOS platformuna da ati.

Opera’nın yeni tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları