Opera, Twitch entegrasyonuyla bir 'oyun tarayıcısı' başlattı
Opera, "Büyük olasılıkla soruyorsun," bir oyun tarayıcısı nedir? "Diye Twitch entegrasyonuyla bir" oyun tarayıcısı "başlattı.

 Opera PM Maciek Kocemba, Opera GX tanıtım videosunun açılışında diyor. Yeterince adil. Norveçli tarayıcı şirketi bana göre bu konseptten bahsettiğim ilk düşüncem, uzaktan oyun akışıyla Google Stadia'ya benzeyen bir şeydi.

Bir oyun tarayıcısını ortaya çıkarır - en azından bu durumda - oyun oynamak için ağır yükleri kaldıran bir tarayıcıdan ziyade PC oyuncuları için özel bir tarayıcı sağlamakla ilgilidir. Bunun yerine, sistem bir oyuncunun oyunu olarak sistem gereksinimlerini en aza indirmeye daha fazla ilgi duyuyor.

Tarayıcının merkezi özelliği, kullanıcıların sistemin CPU ve RAM'inin ne kadarının tarayıcıya atandığını belirlemesini sağlayan GX Kontrol panelidir. Oyuncunun, bilgisayarlarını bir taramaya yavaşlatmadan, oynarken Twitch'ten içerik aktarabileceği düşüncesi.

“Bir oyun çalıştırmak makinenizden çok fazla çaba gerektirebilir. Dahası, eğer oyun oynarken akarsu alıyorsanız, ”diyor Kocemba, bugünkü E3 duyurusuna bağlı bir sürümde. “Opera GX'ten önce, oyuncular oyun tecrübelerini yavaşlatmamak için tarayıcılarını kapattılar. İnsanların oyunlarının Web’de yaptıklarından ödün vermelerini istemeksizin daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için GX Control özelliğini kullandık. ”

Buradaki diğer büyük parça Twitch entegrasyonu olup, kullanıcıların doğrudan hizmetçi yan çubuğundan servise giriş yapmalarını sağlar. Ayrıca izledikleri flamalar yayına girdiğinde bildirim alırlar. “Oyun konsollarından ilham alan sesler ve animasyon” ve diğer özelleştirilebilir tasarım özellikleri dahil olmak üzere çeşitli dokunuşlar vardır.

Muhtemelen tüm bunların çok aldatıcı olduğunu düşünüyorsunuz ve dürüst olmak gerekirse, gerçekten yanlış değilsiniz. İlgilenenler bu hafta E3’de tarayıcıya erken erişimlerini kontrol edebilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları