OnePlus 7 Pro 5G yarı incelemesi: Sprint 5G’nin test edilmesi
OnePlus 7 Pro 5G yarı incelemesi: Sprint 5G’nin test edilmesi
Birkaç hafta önce, Sprint, New York City de dahil olmak üzere dört yeni şehirde, 5P'nin lansmanını ve OnePlus 7 Pro 5G'nin ağında duyurulduğunu duyurdu.

 T-Mobile, OnePlus 6T'yi ve daha sonra 7 Pro'yu eline geçirinceye kadar hiçbir zaman taşıyıcı anlaşması olmayan OnePlus için çok önemli bir şey, bu nedenle şu anda Shenzhen şirketinin iki ABD şirketi anlaşması var.

Doğal olarak, denemek istedim. Henüz Verizon'un 5G test şehirlerinden hiçbirine giremedim, ancak New York şehri tam arkamda. Böylece OnePlus bana bir OnePlus 7 Pro ve LG bana bir V50 ThinQ gönderdi.

5G'nin yanı sıra normal S10'un üstüne bazı avantajları olan Samsung'un Galaxy S10 5G'sinin aksine, OnePlus 7 Pro 5G, 5G'yi desteklemesi dışında normal bir OnePlus 7 Pro ile aynı. Bu yüzden, zaten OnePlus 7 Pro'yu incelediğim için bunu yarı inceleme veya mini inceleme olarak adlandırdım.

Müthiş bir cihaz olduğu için incelememe göz atmanızı tavsiye ediyorum. Aslında, bugün piyasadaki en sevdiğim akıllı telefonlarımdan biri, bu yüzden ABD'deki 5G versiyonunu görmek beni çok heyecanlandırdı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 5G istiyorsanız, şu anda seçenekleriniz hemen hemen Verizon ve Sprint. Ancak, her taşıyıcıdaki 5G deneyimi çılgınca farklıdır. Verizon's daha hızlı, çok daha hızlı, 1 Gbps'den fazla hızlar sunuyor. Çünkü Verizon milimetre dalga (mmWave) teknolojisini kullanıyor. İnanılmaz derecede hızlı, ama aynı zamanda inanılmaz derecede güvenilmez. Bir kağıt parçası veya bir ağaçtan bir yaprak kadar basit bir şey tarafından engellenebileceğinden mmWave sinyalinizi yalnızca birkaç fit yürüyerek yürüyerek kaybedebilirsiniz.


Sprint, diğer taraftan, Sub-6GHz 5G ile gidiyor; daha spesifik olarak, 2.5GHz spektrumunda. 4G ve 5G için Massive MIMO kullanıyor ve bu da taşıyıcının hızla genişlemesini sağlıyor. Orta bant spektrumları hızlı olmasa da, daha yaygın olabilir. Verizon ve Sprint bugüne kadarki en yaygın 5G ağları olsa da, T-Mobile New York'ta mmWave 5G'ye sahip olsa da, eğer T-Mobile ve Sprint bir araya gelirse, yeni taşıyıcı oldukça sağlam bir 5G ağı ile sonuçlanabilir.


Bütün gün 5G'nin arkasındaki teknolojiyi oturup tartışabileceğimiz halde, muhtemelen gerçek dünya sonuçlarını görmek için buradasınız. Sonuçta, hıza sahip olduğunuz sürece, hıza neyin güç verdiğini muhtemelen umursamazsınız.

Testlerim için Google Fi’de bir T-Mobile telefonu olan bir OnePlus 7 Pro’yu ve Sprint’te OnePlus 7 Pro 5G’yi getirdim. Bu, T-Mobile’in LTE’sini Sprint’in 5G’si ile karşılaştırmaktı. Yaklaşan ekran görüntüleri ile solda T-Mobile'ın ağında OnePlus 7 Pro ve sağda Sprint'in 5G'sini göreceksiniz.

İlk durağım Queens, NY’daki Jamaika tren istasyonundaydı. Dediğim gibi, Sprint Sub-6 ve Massive MIMO'yu kullanarak 5G'yi daha hızlı bir şekilde sunabiliyor, bu yüzden sadece Manhattan'da değil.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları