NISSAN GT-R gamepad ile hız rekoru kırdı
Sanal gerçeklik, hayatımızın her noktasına bir şekilde dokunmaya devam ediyor. Oyun dünyasında bir süredir uygulanan VR teknolojisi Nissan ve Playstation ekibi ile alışılmadık bir durum aldı. GT Academy gösterisi için, Nissan GT-R modeli gamepad ile kullanıldı ve hız rekoru kırdı.

Gamepad ile yönetilen Nissan GT-R sürat rekoru kırdı!
Yarış oyunları efsanelerinden Gran Turismo‘nun 20. Yılına özel şekilde hazırlanan tek seferlik projede, serinin en mühim araçlarından kabul edilen Nissan’ın efsane modellerinden GT-R modeli ciddi bir özelleştirme ile DualShock 4 ile kullanılabilir bir duruma getirildi.

nissan-gt-r-2-768x512

Uzaktan kontrol edilebilmek için ciddi özelleştirmelerden geçen Nissan GT-R/C, direksiyon, şanzıman, fren ve gazı kontrol eden dört robot ile donatılmış halde. Otomobilin arka kısmına monte edilen altı tane bilgisayar, kontrolleri saniyede 100 defaya kadar güncelleyebiliyor. Standart DualShock4 oyun konsolu, düğme sinyallerini yorumlayan ve bu tarz şeyleri GT-R/C’nin vasıta içi sistemlerine ileten bir mikro bilgisayar ile donatılmış halde. Kablosuz sistem 1 km kumanda menziline sahip.

nissan-gt-r-3

NISMO sporcusu ve GT Academy şampiyonu Jann Mardenborough tarafından oyuncuların yakından bilmiş olduğu Silverstone pistinde bu şov sürüşü yapılmış oldu. Mardenborough, Nissan GT-R/C’yi bir helikopterden kontrol etti. Mardenborough’un en hızlı devir süresi (1:17:47), GT-R/C 122km/s (76mil/s) yaklaşık hıza ve 211km/s (131mil/s) en çok hıza ulaştı.

Mardenborough’un aracın virajlardaki hızını görmesine yardımcı olmak amacıyla sürat verilerini helikopterin kokpitindeki LCD ekrana aktarmak için bir Racelogic VBOX Motorsport sensörü kullanıldı. Sizleri bu görkemli VR deneyiminin videosu ile baş başa bırakıyoruz!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları