Nintendo Switch Lite'ın Yeni D-Pad'i Joy-Cons'a Eklenmeyecek
CNET’e konuşan Nintendo, Amerika’nın başkanı Doug Bowser

Sayısız rapordan sonra Nintendo, Nintendo Switch Lite adlı daha küçük bir Nintendo Switch modelinin varlığını doğruladı. Konsolun bu yinelemesi amiral gemisi Switch'ten, özellikle de elde taşınabilir oyun için özel olarak, ayrılabilir Joy-Con kontrolörleri veya televizyon desteği olmadan, çeşitli şekillerde farklılık gösterir. Aynı zamanda, gerçek bir D-pad de dahil olmak üzere biraz farklı bir düğme düzenine sahip ancak temel Nintendo Switch modeline eklenmesini beklemiyorsunuz.

CNET’e konuşan Nintendo, Amerika’nın başkanı Doug Bowser, Nintendo’nun şu an için Switch’in Joy-Cons’larını Switch Lite’daki gibi bir D-pad ile güncelleme planlarının olmadığını doğruladı. Bowser, "Joy-Con'un diğer varyasyonları açısından, hiçbir plan veya ilan edilecek bir şey yok," dedi.

Gerçek bir D-pad bulunmaması Switch'in Joy-Con kontrol cihazlarıyla ilgili yaygın bir şikayet olmuştur, ancak Nintendo'nun yakın zamanda üçüncü taraf üreticilerin kendi alternatiflerini sunmak için devreye girdiğini söylemediği görülüyor. Hori, standart yön düğmelerini daha geleneksel bir D-pad ile değiştiren çeşitli sol Joy-Cons'lar satıyor, ancak denetleyicilerin bazı sınırlamaları olsa da - yani, yalnızca el modundayken sisteme bağlandıklarında kullanılabilirler. D-pad Joy-Cons, Mario, Zelda ve Pokemon tasarımlarında geliyor.

Switch Lite'ın temel modelden farklı olmasının tek yolu bu değil. Sistem daha hafiftir ve daha küçük bir ekrana sahiptir. Ayrıca standart Switch'e göre% 20-30 daha iyi bir batarya ömrüne sahiptir, ancak gürültülü ve IR sensör gibi bazı özelliklerden yoksundur. Taşınabilir oyun için uyarlanmış olması, sistemin tüm Switch yazılımlarıyla uyumlu olmayacağı anlamına gelir - yalnızca el modunu destekleyen başlıklar. Bu, 1-2-Switch veya Super Mario Party gibi bazı oyunları oynamak için bir çift Joy-Con kontrol cihazına sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Nintendo, şirketin henüz nasıl çalışacağına dair hiçbir detay paylaşmamasına rağmen, Switch ve Switch Lite arasında geçiş yapmanıza izin verecek bir transfer özelliği planladığını da belirtti.

Switch Lite, 20 Eylül’de 200 USD’ye çıkarılıyor. Sistem piyasaya sürüldüğünde üç farklı renkte sunulacak: sarı, turkuaz ve gri. Nintendo ayrıca 8 Kasım'da Pokemon Sword ve Shield'in yayınlanmasından hemen önce özel bir sürüm olan Pokemon Nintendo Switch Lite'ı yayınlıyor. Sistemin bu versiyonu açık gri bir gövdeye, camgöbeği ve eflatun düğmelere ve oyunların iki örtü canavarı, Zacian ve Zamazenta arkalarına sahiptir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları