NASA Türkiye'ye Gelmiyor!
Türkiye'de düzenlenecek olan Uzay Kampı etkinliğine güvenlik nedeniyle Nasa katılmayacağını duyurdu. NASA'lı öğrenciler Türkiye'deki etkinlikte bu yıl yer alamayacaklar.

Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi NASA, 2000 yılında kurulduktan sonra, günümüze kadar devam eden Uzay Kampı etkinliği'ne NASA'nın ve ABD'li öğrencilerin güvenlik gerekçesiyle katılmayacağını açıkladı.

12 Haziran 2000'de İzmir'deki Ege Serbest Bölgesi'nde kurulan Uzay Kampı, her yıl dünyanın her yerinden gelen bilim insanlarını, öğrencileri, astronotları ve kozmonotları ağırlıyordu.

2_5

Nasa, 2015-2016 yılında ki ülke güvenlik sebebiyle göndermeyeceğini açıkladı. Global Friendship Through Space Education Vakfı ortaklığında düzenlenen Uzay Kampı, her yıl NASA projelerini hayata geçiren ABD'li ve Türk öğrencilerin buluşmasını sağlıyordu.

Öğrenciler proje kapsamında, her yıl bir astronot ya da kozmonotla tanışma fırsatı elde ediyorlardı. NASA, öğrencilerine ek olarak, bu yıl etkinlikte yer alması beklenen astronot Sunita L. Williams'ın da İzmir'e gelmeyeceğini belirtti.


"NASA Türkiye'ye Gelmiyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere NASA Türkiye'ye Gelmiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA Türkiye'ye Gelmiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0