NASA, Mars'ta Uzay Dostu Evler İçin En İyi Üç Tasarımını Açıkladı
NASA, Mars, Ay ve diğer gezegenler için uzay dostu evler geliştirmeye odaklanan bir yarışma olan 3D Baskılı Habitat Mücadelesi için ilk üç finalisti açıkladı. (Fotoğraf Kredisi: Mars Incubator / NASA)

Mars'ta birlikte yaşamak, fütüristik bir konsepte benziyor olabilir, ancak NASA gezegenler arası yaşamın yolunu açıyor: Uzay ajansı, devam etmekte olan 3B Baskılı Habitat Mücadelesi için ilk üç finalisti seçti ve kazanan tasarımlar Kızıl Gezegenin ilk sakinleri.

CNN, 2015 yılında başlatılan 3B Baskılı Habitat Mücadelesi'nin Mars, Ay ve diğer gezegenlere uygun evler tasarlamak için yarışan takımları içerdiğini belirtti.

Yarışmanın üçüncü aşaması için dördüncü seviye için, 11 takımın, modelleme yazılımıyla tasarımlarının tam ölçekli görüntülerini geliştirmeleri ve uzay dostu barınaklarını açıklayan videolar üretmeleri gerekiyordu. Tüm modeller mimari estetik ve düzen, inşaat ve ölçeklenebilirlik esas alınarak değerlendirildi. Aşama İki ve Bir, sırasıyla malzeme teknolojileri ve mimari kaplamalara odaklandı.

p3l4_zopherus_4-copy

New York merkezli bir ekip olan SEArch + / Apis Cor, doğal gecenin akışını sağlayacak küçük delikler içeren tuhaf bükümlü konutlarında en üst sırada yer aldı. İkinci sırada yer alan Team Zoperhous, konutlarının basılabileceğini öne sürdü robotik bir gezici. Bir sanatçı ve mühendis ekibi olan Mars Incubator, bitki yetiştirmek için bir tane olmak üzere dört farklı alana sahip yenilikçi modüler tasarımları ile üçüncü oldu.

Kazanan üç ekip, projenin bu aşaması için 100.000 dolar ödül verdi. Finalistler, bir sonraki tura ait 800.000 $ 'lık ödül havuzuna katılmak için tasarımlarının 3D baskı ölçekli modellerini uygulamak zorunda kalacaklar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları