NASA, Elon Musk'ın Ne Kadar Esrar Kullandığını Öğrenmek İstiyor
Geçtiğimiz günlerde Joe Rogan tarafından sunulan radyo programına katılan ve program esnasında sunucunun içtiği esrardan deneyen Elon Musk, gündemin ilk sırasına oturmuştu. Halihazırda Twitter üzerinden yaptığı Tesla hisseleri açıklamasıyla başı fazlaca dertte olan Musk’a bir vuruş de NASA’dan geldi. Ortaya atılan iddialarda, NASA’nın Elon Musk’ın ne kadar esrar kullandığını öğrenmek istediği bilgisine işaret edildi.

 

The Washington Post’ta yer alan haberde, SpaceX ile mühim anlaşmaların dibine imza atan NASA’nın, Elon Musk’ın ofis alışkanlıklarını ve esrar kullanımının boyutlarını öğrenmek istediği söylendi. Musk’ın esrar bağımlısı olma durumunu araştıran NASA’nın, böylesine bilgilere yetişmesi durumundaysa SpaceX anlaşmalarını gözden geçireceği belirtildi.

NASA’nın tertipli aralıklarla SpaceX’in ana merkezinde yaptığı güvenlik testlerinden birtanesini hazırlandığını söyleyen The Washington Post, kağıt üstünde incelemenin “yangın merdivenlerini test etmek” benzer biçimde detaylar içerdiğini; sadece SpaceX’te yazıhane ortamının nasıl olduğunu ve neler yapıldığını da görmek istediğini aktardı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin çok sayıda yerinde esrar yasallaşmaya başlamış bulunmasına karşın devlet kurumları konuya hala fazlaca katı yaklaşıyorlar. Federal hükümet birimlerinde çalışanların esrar kullanmaları kesin suretle yasaklanırken, meslek bitirdikleri şirketlerin de kendi kurallarına uymalarını istiyorlar. NASA da benzer bir yol izleyerek, kocaman anlaşmalar yapmış olduğu SpaceX’te yaşananları yakından görmek ve vakaları test etmeye çalışıyor. Yapılacak işlerin başındaysa, son yıllarda ilgi çekici çıkışlarıyla gündemden düşmeyen CEO Elon Musk’ın hareketleri ve alışkanlıkları yer alıyor.


SpaceX açıklama yaptı
NASA’nın incelemesine dair açıklama icra eden SpaceX ise şunları söylemiş oldu: “İnsanlı feza uçuşları yapmak SpaceX’in önceliğidir. SpaceX için bundan önemli bir şey yok. NASA’nın Amerikan astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na güvenilir halde taşınması sorumluluğunda, üzerimize düşüş gösteren görevleri ciddiye alıyoruz.”

İnsanları uzaya taşımak şeklinde görevleri oldukca ciddiye saha ve her noktasının kusursuz olmasını dileyen NASA’nın, şundan dolayı SpaceX personellerinin davranışlarıyla CEO’nun bağımlılıklarını öğrenmesinin çok organik olduğu da söylenenler arasında yerini aldı.


"NASA, Elon Musk'ın Ne Kadar Esrar Kullandığını Öğrenmek İstiyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere NASA, Elon Musk'ın Ne Kadar Esrar Kullandığını Öğrenmek İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, Elon Musk'ın Ne Kadar Esrar Kullandığını Öğrenmek İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0