NASA, 8K çözünürlüğündeki ilk videosunu yayınladı
NASA, uzayda çekilmiş ilk 8K videoyu yayınladı. Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan alınan 8k görüntülerden bir kasırgayı, Ay’ı hatta uzayda gerçekleştirilen bazı deneyleri tüm netliğiyle görebiliyoruz.

Çoğumuz asla uzaya gidemeyecek, ama en azından, bize bu karanlık boşluğa dokunmanın nasıl bir şey bulunduğunu gösteren videolarımız var.

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (NASA) alınan 8K ultra yüksek çözünürlükteki yeni görüntüler, uzayı en net halde önünüze getiriyor.

Video, RED'in Helium 8K kamerası tarafından çekildi. Bu, NASA'nın ilk 8K çekilen videosu.

NASA personeli olan Dylan Mathis video için “bir feza görevinde alınan ve çok fazla detaya sahip olan sahneler” dedi ve ekledi "Kamera teknolojisi ilerlemeye devam ediyor ve gezegenimizi yüksek kalitede görmeye her vakit açığız. Gelecekte hangi görüntülerin ortaya çıkacağını görmek bizi heyecanlandırıyor."


"NASA, 8K çözünürlüğündeki ilk videosunu yayınladı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere NASA, 8K çözünürlüğündeki ilk videosunu yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, 8K çözünürlüğündeki ilk videosunu yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0