Mutlaka oynanması gereken 10 PC oyunu...
Bilgisayarınızda mutlaka oynamanız gereken, en azından bir şans hak eden 10 oyun..

Oyun alanında bilgisayara geri dönmek veya hiç ayrılmamış olsanızda özel modlar, sanal gerçeklik ve oldukça başarılı konsol portları sayesinde bilgisayar bazılarına göre Xbox One veya PS4'ten çok daha iyi bir tercih konumuna yerleşmiş durumda.

Fare ve klavye kullanıcısı olsanız veya gamepad / joypad kullanıcısı olsanızda. Bilgisayar oyunlarını istediğiniz türde istemediğiniz kadar oyun bulamabiliyorsunuz. Karşınızda sizler için oynamanız gerek 10 oyunu listeledik ;

Cities: Skylines

4

Cities: Skylines'ı modern çağ için yenilenmiş bir SimCity gibi düşünebilirsiniz. Oyunun geneli genişleyen bir sanal şehir yönetimi ve ekonomiden, şehir yönetiminden ilgilenmeniz gerekiyor. Özel modları sayesinde online olarak eşya yaratıp diğer oyuncular ile paylaşabiliyorsunuz.

Dragon Age: Inquisition

1_2

Dragon Age Inquisiton'da devasa canlı bir dünyaya adım atıyorsunuz. Bu oyunda ki harita önceki versiyonlarına göre daha büyük bir ölçeğe sahip.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

hearthstone

World of Warcraft'ın yapımcıların yapmış olduğu kart oyunu Hearthstone, kolay bir şekilde öğrenilirken, usta olmak için vaktinizin bol olması gereken bir oyundur.

Pillars of Eternity

Pillars-of-Eternity-3

Pillars of Eternity, çok aşırı detaylı teknik muharebeler ile yüzlerce saatlik oyun süresini birleştirmesi açısından Diablo ve Baldur's Gate'e benzer bir RPG. PC'de rahatlatıcı bir şekilde düşük sistem gereksinimi olmasına rağmen, pratik fakat etkili sanat tarzı yardımı ile epey bir güzel gözüküyor ve 2000'lerdeki izometrik fantezi RPG'lere göz kırpıyor.

Grand Theft Auto V

Gta-V-1

Oldukça detaylı bir oyun olan GTA 5 oynayışı ile bu oyun çok daha zevkli bir hale gelmekte.

Alien: Isolation

AlienIsolationWallpaper_Phase-2

Gelecekte geçen fakat geçmişi örnek alan Alien: Isolation, Alien hayranlarının heyecanla bekledikleri gerilim dolu bir oyun.

Counter Strike: Global Offensive

Counter-Strike-Global-Offensive

Silahlı oyun sevenler için online CS:GO oynayabilirler.

Far Cry 4

far-cry-41

Far Cry 4, açık ara ile Far Cry serisinin şimdiye kadar sunduğu en güzel oyun.

FTL (Faster Than Light)

ss_052d698926073e8d407a864f0e63a486af24ec0d.600x338

FTL (Faster Than Light) oyununda, bir uzay gemisini yönetmek ve mürettebatı ile ilgilenmek zorundasınız.

Grim Fandango Remastered

2751243-trailer_grimfandango_remastered_20141206

Hayata geri döndürülen bir 90'lar klasiği olarak Grim Fandango Remastered, PC'nin en iyi macera (adventure) oyunlarından biri ve eski oyunların tekrar işlenebileceğinin başarılı bir örneği.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları