Motor Temizleme Spreyi Zararlı mıdır?
Motor Temizleme Spreyi Zararlı mıdır?
Motor Temizleme Spreyi Zararlı mıdır?

 

Kaputu kaldırdığınız zaman motorda kirli bir görüntü varsa ve bu görüntü sizi rahatsız ediyorsa motorunuzu temizlemeniz gerekmektedir. Motor temizlemek için kullanılan motor temizleme spreyi motorunuza sıktığınızda sadece gözle görebildiğiniz değil göremediğiniz yerlere de ulaşır.Motorda oluşan yağ ve kir kalıntıları spreyin etkisi ile birlikte kendiliğinden çözülür ve akar gider. Spreyi kullandıktan sonra herhangi bir ekstra durulamaya ihtiyaç yoktur. Motor temizleme spreyi aynı zaman da aracın elektrik aksamlarına zarar vermemektedir. Motor temizleme spreyleri birçok testten geçer ve o şekilde seri üretime tabii tutulur. Fakat bu spreyler çeşitli kimyasallardan oluştuğu için aşındırıcı özellikleri mevcuttur. Sık sık motor temizleme spreyi kullanmak aracınızın kablolarına zarar verebilir.

Motor Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Motor temizleme spreyi kullanılmadan önce aracınızı güneş ışığından uzak bir yerde tutmak ve motorun soğumasını beklemek gerekir. 

Motor bölümündeki elektronik aksamlarını her ihtimale karşı( sonradan kaçak çıkma durumu vs.) koruma altına almalıyız.

Motor temizleme spreyini kullanmadan önce şişeyi iyice sallamamız gerekir.

Motorun soğuduğundan emin olduktan sonra motor temizleme spreyini temizlemek istediğimiz bölgeye yirmi santim kadar uzaklıktan tutarak sıkmaya başlayabiliriz.

Eğer inatçı lekeler var ise(yağ,pas vb.)spreyi iki kere uygulayabiliriz.

Sprey ile işimiz bittikten sonra kuru bir bez yardımı ile çözünen kirleri temizleriz ve aracımızın moturunun temizliği sağlanmış olur.

Dilerseniz temizleme ardından cilalama işlemi yapabilirsiniz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları