Mitsubishi Outlander PHEV, rakiplerinin beş yıl önünde
2013’te global pazarlara sunulan ve segment, marka veya beden tipine bakılmaksızın Avrupa plug-in hibrit pazarının lideri olan Outlander PHEV, 5 yılda 115.448 adet satıldı.

Mitsubishi Motors’un global pazarlardaki Outlander PHEV yolculuğu kere beş sene ilkin 21 Ekim 2013’te Hollanda’da satışa sunulmasıyla başlanıyor. 2012 Paris Otomobil Fuarı’ndaki dünya prömiyerinden bir yıl sonra, Mitsubishi Motors, elektrikli araba mimarisi üzerine kurulu ilk çift motorlu 4x4 SUV olan bu araba ile daha önce hiç keşfedilmemiş olan sulara yelken açtı.

Plug-in hibrit rekabetinin neredeyse mevcut olmadığı ve elektrikli otomobillerin sıklıkla şehir içi ile sınırlı kaldığı o dönemlerde, bilhassa ailelerin tercih etmiş olduğu Outlander PHEV’ın sunmuş olduğu 800 km’nin üzerinde sürüş menzilini sağlayabilen diğer bir araç yoktu.

Hala benzeri olmayan

Aradan geçen beş yılda, Eylül sonu itibarı ile Avrupa’da 115.448 tane satılan Outlander PHEV, segment, marka yada gövde tipine bakılmaksızın Avrupa plug-in hibrit pazarının lideri olmayı sürdürüyor. Almanya, İsveç şeklinde güçlü yerel oyuncuların bulunmuş olduğu Avrupa pazarlarında bile rakiplerinden daha popüler.

Hala tek

Beş sene sonra, daha sofistike ve çağdaş 2019 modelinin lansmanı ile Outlander PHEV, olası rakiplerin sayısını daha da azaltan yeni ve daha katı kurallar getiren WLTP emisyon diyetine rağmen tek başına ilerlemeye devam ediyor. Öte taraftan Outlander PHEV’nin 46 g/km salım düzeyi, pazarda fark yaratmayı sürdürüyor.


"Mitsubishi Outlander PHEV, rakiplerinin beş yıl önünde konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mitsubishi Outlander PHEV, rakiplerinin beş yıl önünde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mitsubishi Outlander PHEV, rakiplerinin beş yıl önünde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0