Mitsubishi Eclipse Cross RJC 2019 senenin otomobili ödülünü kazanmıştır
Mitsubishi Eclipse Cross, Japon Otomotiv Araştırmacıları ve Gazetecileri Konferansı (JRC) tarafınca “2019 Yılın Otomobili” diye deklare edildi.

Prestijli RCJ Yılın Otomobili ödülü, bu sene Mitsubishi Eclipse Cross’un oldu. 1 Kasım 2017 ile 31 Ekim 2018 tarihleri içinde Japonya pazarına sunulan Japon otomobilleri arasından RJC’nin deneyimli üyelerince yapılan değerlendirmede seçim komitesi, 2019 Yılın Otomobili ödülünü kazananı belirlemeden ilkin bütün adaylar arasından en iyi 6 modelin kısa listesini oluşturmakta.

2007 yılında ödülü kazanan Mitsubishi Kei’den sonrasında bugüne dek ilk kere bir Mitsubishi modeli, RJC Yılın Otomobili Ödülü’ne layık görüldü. Japon üreticilerinin geleneksel olarak otomotiv teknolojisi ve kalitesinde öne çıkması sebebiyle bu ödülü almak için devamlı çetin bir rekabet yaşanıyor.

RJC seçim komitesinin armağan sahibini belirledikten sonra yapmış olduğu açıklamada, “Eclipse Cross, ancak şık bir coupe görünümünü kompakt bir SUV’un özellikleriyle buluşturmakla kalmıyor, hem de Mitsubishi’nin benzersiz Süper Dört Tekerlekten Çekişli Kontrol Sistemi (Super All-Wheel-Control-S-AWC) teknolojisi sayesinde dengeli sürüş kabiliyeti ve engebeli yollarda mükemmel performans da sergiliyor. Yeni geliştirilen 1.5 litre doğrudan enjeksiyonlu, turbo şarjlı benzinli motor ve manuel kontrollü 8 ileri vitesli CVT şanzımanı birleştirerek çevik sürüş performansı sunuyor.


2019 Yılın Otomobili için altı finalist şunlardı (alfabetik sırası ile):

Honda CR-V, Honda Clarity HYBRID, Mazda CX-8, Mitsubishi Eclipse Cross, SUBARU Forester ve Nissan Serena e-POWER.

Japon Otomobil Araştırmacıları ve Gazetecileri Konferansı, Nisan 1990’da kuruldu. Kuruluşun üyeleri otomotiv mühendisliği dalında profesyonel araştırmacı ve gazetecilerden oluşuyor.

Kuruluşun ana faaliyetleri içinde her yıl verilen RJC Ödüllerinin belirlenmesi yer alıyor. RJ Ödülleri; Yılın Otomobili, Yılın İthal Otomobili, Yılın Teknolojisi ve otomotivin gelişmesine katkıda bulunan bir kişiye sunulan Yılın Kişisi dallarında veriliyor.

Mitsubishi daha önce RJC’den 2007 Yılın Otomobili (Mitsubishi i); 2009 hususi Yüksek Performans ve Yılın Spor Otomobili (Lancer Evolution X); 2014 Yılın Teknolojisi (plug-in hibrit sistemi) ödüllerini almış bulunuyor.


"Mitsubishi Eclipse Cross RJC 2019 senenin otomobili ödülünü kazanmıştır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Mitsubishi Eclipse Cross RJC 2019 senenin otomobili ödülünü kazanmıştır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mitsubishi Eclipse Cross RJC 2019 senenin otomobili ödülünü kazanmıştır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0