• Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarını, aileler için Amazon Eko benzeri cihazlar olarak yeniden düşünecek
Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarını, aileler için Amazon Eko benzeri cihazlar olarak yeniden düşünecek
Microsoft'un Yapı Konferansı öncesinde The Verge, şirketlerin meşgul aileler için PC'leri daha kullanışlı hale getirecek özelliklerin Windows 10'a eklenmesi yönünde sızdıran planlar aldığını belirtti.

Özellikle, birden fazla kullanıcının paylaşılan takvimlere ve uygulamalara erişmesine izin veren Home Hub adlı bir özellik üzerinde çalışıyor ve ayrıca Wi-Fi özellikli ampuller ve cihazlar gibi akıllı cihazları kontrol ediyor.

HomeHub'ın en büyük bölümlerinden biri, paylaşılan bir takvim, notlar ve yapılacaklar listesi içeren hoş bir ekran olacak (Microsoft'un yeni uygulamanın To-Do'yu bu planlara göreceğinden şüpheleniyorum). Mutfağınızdaki hepsi birarada bir bilgisayarınız varsa, ailenizdeki herkesin kabilenizin geriye kalan bölümünün ne kadar kaldığını görmek için uğrayabileceği iyi olabilir.

Buna ek olarak, Windows 10'un Cortana için daha iyi bir destek alması bekleniyor, bu nedenle sesli aramalar gibi şeyleri destekleyebiliyor. Umarım, Microsoft, üreticileri mutfağınız ve oturma odanız gibi odaların yanı sıra Windows 10'u çalıştırabilen ve Amazon Eko Gösterisi'nde akıllı hoparlörler gibi işlev gören daha küçük cihazlar yerleştiren PC'ler oluşturmaya teşvik edebilecektir.

Microsoft'un Harman Kardon ile bu hafta bir Cortana destekli akıllı hoparlörünü piyasaya sürdüğünü belirtmek gerekir. Bununla birlikte, Amazon, video özellikli bir Echo'yu başlatmakla kalmayıp, cihazlar arasındaki aramaları destekleyerek Redmond devini en iyi şekilde yönetmeyi başardı. Bu hareket, sesinizi kullanarak teklif vermeyi isteyen teknoloji şirketleri arasındaki bir sonraki rekabet seviyesini muhtemelen şekillendirecektir.

Yeni özellik, Windows 10 için ilginç bir geleceği hazırlamaya yardımcı olabilir. HomeHub'ın OS için Eylül ayında bir güncelleme yapması bekleniyor ve Microsoft, Şangay'daki 23 Mayıs olayında bu planın daha fazlasını gösterebilir. Açığa çıkınca kapsama alanı için TNW'ya uyun.


"Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarını, aileler için Amazon Eko benzeri cihazlar olarak yeniden düşünecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarını, aileler için Amazon Eko benzeri cihazlar olarak yeniden düşünecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarını, aileler için Amazon Eko benzeri cihazlar olarak yeniden düşünecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0