Microsoft, Şubat ayındaki Patch' i Mart ayına erteledi
Microsoft, Şubat'ın Yaması'nı 14 Mart'a kadar erteledi.

Üç gün önce, 14 Şubat'ta, Microsoft'un aylık güncelleme programını takiben başladığı günden beri ilk kez Salı günü bir Yama geciktirdiği için ne olabileceğini düşündük. Normalde her ayın Salı günü yama gelir ve Microsoft'un şu anda desteklenen tüm ürünlerinde Windows'dan Office'e yönelik güvenlik güncelleştirmeleri ve hata düzeltmeleri dahil bir yama gelmedi.

Ancak, Microsoft, bu hafta son yayınlarını yayınlamak yerine, TechNet topluluğunda gecikmenin "son dakika sayısında" yer aldığını bildiren aşağıdaki bildiriyi yayınladı :

   ''Müşterilerimize, sistemlerini korumak için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak bizim için büyük önceliğimizdir. Bu ay, bazı müşterileri etkileyebilecek ve bugün planlanan güncellemeler için zamanında çözülmeyen bir son dakika sayımız keşfettik.''


   ''Tüm seçenekleri düşündükten sonra, bu ayın güncellemelerini erteleme kararı aldık. Mevcut planın bu değişikliğinden kaynaklanan rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.''

Dün, şirket gecikmeye neden olanlar hakkında herhangi bir ayrıntı vermese de, bu ayın gecikmiş sürümlerinin yeni sürümünü açıklayarak yukarıdaki açıklamayı güncelledi:

   ''14 Mart 2017 Salı günü planlanan Mart Güncellemesi'nin bir parçası olarak güncellemeleri sunacağız.''

Güncellenmiş duyuru, kullanıcılara ve BT profesyonellerine aylık yamaların dağıtımı için yeni bir zaman çizelgesi sunuyor, ancak böyle büyük bir gecikme, Microsoft'un müşterilerini tehlikeye atıyor. Örneğin, Adobe Flash Player bu ay tüm desteklenen tarayıcılarda zaten düzeltildi, ancak Microsoft Edge sürümünü yalnızca Microsoft'un Salı güncellenmesi ile güncellenecekti ama kullanıcılarını bir ay boyunca açıkta bıraktı.

Ayrıca, yakında kullanıcıların fotoğraflarını göstermekle yükümlü olan Windows 10 Mobile Hatası için olası bir düzeltmenin gelmesini beklemeyin .

Microsoft' takidahili kaynaklar , şirketin Şubat Parça Salı güncellemelerini teslim etmedeki başarısızlığının ana nedeni olan şirketin yama kurulum sistemi ile ilgili sorunları olduğunu ortaya koydu . Ne yazık ki, şirket konuyla ilgili daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.


"Microsoft, Şubat ayındaki Patch' i Mart ayına erteledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft, Şubat ayındaki Patch' i Mart ayına erteledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Şubat ayındaki Patch' i Mart ayına erteledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0