Microsoft ile Linux Birleşiyor mu ?
Microsoft açık kaynaklı en uç rakibi Linux'un vakfına platin statüsünde üye olduğunu açıkladı.

Kişisel kullanıcı ve görüntü konusunda dağlar kadar kadar  üstünlüğü olsa da server (sunucu) ve profesyonel kullanım klasmanında Linux'un gerisinde olan Windows işletim sistemlerinin üreticisi olan Microsoft, Linux vakfına platin üyelik gerçekleştirdiğini açıkladı. Windows, İşletim sistemlerinin kaynak kodlarını saklı tutarak lisans ücreti karşılığında insanlara satıyor Linux ise, yazılımı insanlığa ait olduğunu düşündüğü için GPL lisansıyla ücretsiz sunduğu açık kaynak kodlu işletim sistemine 15 yıl kadar önce "kanser" benzetmesi yapmıştı. Yıllar sonra gelen bu adımı bazı uzmanlar bir devrin sonu olarak nitelendiriyor.

Microsoft'un mobil ve bulut deneyimlerini açık kaynak dünyasında artırmak maksadıyla bu hamleyi yaptığı düşünülüyor. Teknoloji dünyasını alt üst eden gelişme Linux Vakfı'nın resmi sitesinden de Microsoft Logosu kullanılarak kamuoyuna duyuruldu.,


"Microsoft ile Linux Birleşiyor mu ? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft ile Linux Birleşiyor mu ? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ile Linux Birleşiyor mu ? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0