Microsoft geriye uyumluluk sistemine yeni oyunlar ekledi
Microsoft’un Xbox 360 oyunlarını Xbox One’da oynamaya fırsat verici geriye uyumluluk sistemine üç yeni oyun daha eklendi. İşte mevzu hakkındaki tüm detaylar.

Microsoft bu nesilde konsola hususi oyunlar yerine, muhtelif servislere yöneldi. Bu servislerden bir tanesi de Xbox One geriye uyumluluk sistemi. Bilindiği suretiyle yeni kuşak konsollar, bundan önceki neslin oyunlarını çalıştırmıyor. Bu konum geçtiğimiz nesilden buyana bu şekilde. Mesele PlayStation 2, PlayStation 1 oyunlarını da çalıştırabiliyordu. Fakat bu vaziyet PS3 ve Xbox 360 ile birlikte değişti.


Microsoft bu durumu kendi lehine çevirebilmek adına, Xbox 360 oyunlarını Xbox One’da çalıştıracak bir sistem geliştirdi ve bu sisteme de geriye uyumluluk modu adını verdi. Geriye uyumluluk sistemine eklenmiş olan oyunlar, dijital şekilde satın alınarak şimdiki nesil Xbox konsollarında oynanabiliyor.

Zaman zaman listeye yeni adları dahil eden Microsoft, geçtiğimiz gün üç oyunun daha geriye uyumluluk sistemine dahil edildiğini açıkladı. Artık Xbox One sahipleri, zamanında Xbox 360 için gösterilen Aliens vs. Predator, Kingdoms of Amalur Reckoning ve Sonic Unleashed’i de konsollarında oynayabilecekler.

Bu oyunların yaklaşık fiyatı ise 20 dolar civarında diyebiliriz. Elbette bundan önceki nesle ait oyunlar için de 100 – 120TL vermek ne kadar akıllıca orası tartışılabilir.

Şunu da dip not şekilde hatırlatalım. Xbox Live Gold aylık oyunlarında genel nedeni ile geriye uyumluluk modundaki oyunlar veriliyor. Dolayısıyla Xbox 360 oyunlarını da kütüphanenize eklemeyi dikkatsizlik etmeyin.


"Microsoft geriye uyumluluk sistemine yeni oyunlar ekledi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Microsoft geriye uyumluluk sistemine yeni oyunlar ekledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft geriye uyumluluk sistemine yeni oyunlar ekledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0