Michelin'den kış koşullarında güvenli yolculuğun püf noktaları
Daha iyi bir hareketlilik sağlama misyonuyla lastik teknolojileri geliştiren Michelin, havaların soğumasıyla beraber güven içerisinde gezi etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Kış lastiği uygulanan hususi kauçuk karışımı yardımıyla kış şartlarında sertleşmeyerek yola tutunma özelliğini koruyor, daha kısa fren mesafesi sağlamakta. Bu sebeple Michelin, hava 7 derecenin dibine düştüğünde, kar yağmasını beklemeden kış lastiği kullanımına geçilmesini öneri ediyor.


Güvenle gezi etmek için neler yapmak gerekiyor?

Kış mevsimi yol şartlarında takip mesafesine, yüksek süratte seyretmemeye, ani fren ve hızlanmadan kaçınmaya ve kısa farları sürüş sırasında devamlı açık tutmaya dikkat etmeniz gerekir.
Aracınızdaki lastiklerin tıpkı marka ve desen olmasına itina gösterin. Özellikle tıpkı aksa tıpkı desen lastiklerin takılması vasıta dengesi için son aşama önemli bir şeydir.
Hava basıncının araç üreticisinin belirttiği seviyede olmasına dikkat edin.
Lastik kontrollerinizi yaparken stepne lastiğinizin de kontrolünü yapmayı ve basınç değerine izlemeyi ihmal etmeyin.
Akü kontrolünün yapılması ve radyatördeki suyun donmaması için kesinlikle antifriz kullanın. Silecek suyunuzun cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar donmaktan koruyan alkol içermeyen bir silecek sıvısı olmasına özen gösterin.
Kış latiği uygulaması 1 Aralık’ta başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın hazırladığı yönetmelikle 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında metropoller arası yolcu ve eşya taşımalarında uygulanan araçların kış lastiği takma zorunluluğu başlıyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile Valilikler, kış lastiği uygulamasını hava şartlarının gerektirmesi şeklinde 1 Aralık – 1 Nisan tarih aralığındaki sürenin öncesinde veya ondan sonra birer ay artırabilecek.


Michelin Kış Lastikleri

Michelin ağır kış koşullarının yaşandığı coğrafik özelliklere sahip alanlarda yeni kış lastiği MICHELIN Alpin 6’yı önerirken; hafif veya sık rastlanmayan ağır kış koşullarının yaşandığı bölgelerde ise 3PMSF işaretine sahip MICHELIN CrossClimate+ lastiklerini öneriyor.

 


Yeni MICHELIN Alpin 6

Evergrip Teknolojisi ile üretilen YENİ MICHELIN Alpin altı, sıkıntılı kış koşullarında yeniyken de, aşındığında da güvenilir yol performansı sağlamaktadır. Böylece sürücülerin araçlarından alacakları performansı katlıyor; güvenilir ve uzun ömürlü bir sürüş deneyimi sunuyor. Aşındığında dahi en çok performans ve emniyet sunan MICHELIN Alpin altı, aşınmış lastikler arasında meydana gelen karlı zemin testlerinde, rakipleri arasında hızlanma ve çekiş performansında ilk sırada yer ediniyor. Aşınmış lastik performansıyla ise rakiplerinden 5.9 mt. Daha kısa fren mesafesiyle güvenliği üst seviyeye çıkarıyor.


YENİ MICHELIN Alpin altı’nın çok katmanlı sırt bileşeni teknolojisiyle aşındıkça değişen sırt deseni sayesinde lastik ömrü boyunca performansı korunuyor. Pazar averajından yüzde 27 daha uzun ömürlü olan MICHELIN Alpin 6, uzun ömürlülükte mükemmel performansını ispatlıyor.


"Michelin'den kış koşullarında güvenli yolculuğun püf noktaları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Michelin'den kış koşullarında güvenli yolculuğun püf noktaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Michelin'den kış koşullarında güvenli yolculuğun püf noktaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0