Mark Zuckerberg Facebook'ta yüksek kaliteli içerik için özel bir haber sekmesi eklemek istiyor
Geçen yılın başlarında, Facebook, Kullanıcılara yüksek kaliteli içerik sağlama çabasının bir parçası olarak daha az haber haberi sunmak için Haber Kaynağını yeniledi.

 Bu hamle için fikir, basitçe, bir dizi ankete dayanarak topluluğun güvenilir bulduğu kaynaklardan gelen haber içeriğini önceliklendirmekti.

Bugün, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin platform için özel bir haber sekmesi geliştirme planını açıkladı. Yeni bölüm, çeşitli yayıncıların yüksek kaliteli haberlerini içerecek ve bir tür haber okuyucusu olarak hizmet verebilir. Avrupa merkezli dijital yayıncılık şirketi Axel Springer'in CEO'su Mathias Döpfner ile yaptığı konuşmada Zuckerberg, sosyal medya titanının içeriklerini söz konusu bölüm üzerinden kullanıcılara sunabilmeleri için yayıncılara ödeme yapma fikrine açık olduğunu belirtti.

Facebook şefi ayrıca, şirketinin, Apple'ın premium News + abonelik hizmetinde aylık 10 ABD Doları tutarında bir ücret ödemesi olarak görülebilecek bir ücret karşılığında kullanıcılara yüksek kaliteli haberler sunma niyetinde olmadığını belirtti. Zuckerberg Döpfner'e şunları söyledi:

“Bunu, uzaydaki diğer oyuncuların bazılarının gelirlerini en üst düzeye çıkarmak istediklerini düşündüğü gibi düşündüğümden çok farklı bir bakış açısıyla geliyoruz. Bu ille de böyle düşünmemize gerek yok. ”

Bununla birlikte, Facebook'un kullanıcılar için haberleri küratörlüğünü mü oluşturması veya bu bölümde görmek istedikleri içeriği özelleştirmelerine izin verip vermeyeceği kesin değildir. E-postayla gönderilen bir açıklamada, Facebook, Neowin'e yayıncılık ve gazetecilik uzmanlarından girdi almak, yayıncılarla para kazanma için doğrudan bir ilişki kurmak ve yeni biçimlerin ekosistemini geliştirmek dahil olmak üzere haber sekmesini oluşturmayı planlamanın üç temel ilkesinin olduğunu söyledi. bağımsız gazetecilik gibi gazetecilik gelişebilir.

Plan açıkça erken bir aşamada ve Facebook'un bize söylediğine göre, özelliğin kullanıma sunulması için henüz bir zaman çizelgesi yok.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları