Mac'te Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?
Teknoloji çağının her gün gelişen ve yenilenen cihazlar aracılığıyla getirdiği farklı ihtiyaçlar var. Bu ihtiyaçlardan biri de Mac'te Android dosya aktarımı konusunda yaşanıyor.

Dosyalarınızı Android'den iMac'e, Macbook'a veya Mac'ten Android telefonunuza aktarmanız gerekebiliyor. Mac tabanlı cihazınızdan Android'e dosya aktarımı söz konusu olduğunda bazen sorunlar yaşanabiliyor. 

Bu veri aktarımını gerçekleştirebilmek için bazı popüler yöntemler mevcut. Herhangi bir dosyanın Mac'e aktarımının en basit çözüm seçeneklerinden biri Google'a ait olan Android Dosya Aktarım aracıdır. Bu yöntemi uygulamak için ilk olarak Android dosya aktarım aracını cihazınıza indirdikten sonra androidfiletransfer.com dosyasını açın. Bir laviva USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak aktarmak istediğiniz dosyayı kolayca seçip bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Alternatif Yöntemler Handshaker 

Google Dosya Aktarım aracı dışında da kullanışlı yöntemler mevcut. Bunlardan biri Handshaker uygulaması diyebiliriz. Handshaker, arayüzü Android Dosya aktarım aracına göre daha gelişmiş bir uygulama diyebiliriz. Mac App Store'dan indirdiğiniz bu uygulamanın Google Dosya Aktarım aracıyla karşılaştırıldığında avantajlı bir yanı daha var. Google Dosya Aktarım aracı ile dosya aktarımı yaparken bir defada 4GB sınırı varken Handshaker ile aktarımlarda 4GB üzeri aktarımları gerçekleştirebilirsiniz. 

Handshaker ile dosya aktarımı yapmayı tercih ederseniz Google Dosya Aktarım aracını kaldırmanız çok daha iyi olur çünkü bu iki yazılım çakışabilir. USB kablosu ile akıllı telefonunuzla yapacağınız aktarımlarda Handshaker gayet başarılı olarak biliniyor. Handshaker tüm bunların yanı sıra yeni klasörler oluşturma, dosya adlandırma, dosya silme, dosya taşıma, dosya kopyalama gibi temel dosya ve klasör yönetimine de olanak sağlıyor. 

Portal 

Dosya aktarımınızı gerçekleştirirken USB kablosu veya bulut tabanlı aktarım ile uğraşmak istemiyorsanız başka çözüm seçenekleri de mevcut. Portal tam da bu ihtiyacınıza cevap verebilecek nitelikte bir çözüm yolu diyebiliriz. Google Play'den ücretsiz bir şekilde indirdiğiniz Portal uygulaması ile akıllı telefonunuz ve Mac cihazınız ile aynı ağda iken Web tarayıcısı yoluyla dosya aktarımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca oturum açma zorunluluğunuz da bulunmuyor. Dosya aktarımı kablosuz ağ aracılığıyla gerçekleştirildiği için oldukça hızlı aktarılıyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları