LoL serverları artık Türkiye'de
Riot Games, 10 Milyon TL’lik yatırımla League of Legends sunucusunu Türkiye’ye getirdi.

Riot Games, Türkiye geneline dağılan milyonlarca League of Legends oyuncusuna çok daha iyi hizmet sunmak emeliyle sunucusunu Türkiye’ye getirdi.

Türkiye’nin dört bir köşesindeki League of Legends oyuncularına çok daha keyifli ve kaliteli bir oyun tecrübesi sağlayacak olan yeni sunucu, takriben 10 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçti. League of Legends Türkiye Sunucusunun devreye girmesiyle Türkiye’deki League of Legends oyuncularının mevcut irtibat hızlarına bağlı olarak yaşadıkları gecikme sürelerinin (ping) daha da azalması amaçlanıyor.

Riot Games, yerli ekosisteme katkı sağlamak emeliyle Türkiye’deki sunucunun heyetiminde olası olan her noktada mahalli tedarikçilere öncelik verdi.  Türkiye'deki sunucunun hizmete girmesi hesabına 10 Milyon TL civarında yatırım yapan Riot Games, sunucunun kesintisiz hizmet vermesi için başta data merkezi ve sunucunun iletişim giderleri olmak üzere, sunucuya düzenli olarak yatırım yapmaya devam edecek. Yapılan bu yatırımla ilk defa beynelmilel bir oyun şirketi bu ölçekte bir operasyonla sunucusunu Türkiye’ye taşımış oldu.

1498216051_lol-turkiye

League of Legends Türkiye Sunucusu, Türkiye’nin en uzak noktalarına bile en iyi ve kaliteli hizmeti sunabilmek için, Türkiye’nin fiber iletişim omurgalarının kalbine yakın bir merkezde konumlandırıldı. Ayrı olarak Türkiye Sunucusu hayata geçirilirken ilerde doğabilecek tüm genişleme ihtiyaçları göz önüne alındı.Sunucunun internet irtibat hızı ve işlem kapasitesi öngörülen talebin çok daha üstünde hizmet sunabilecek şekilde kurgulandı. Bunun yanı sıra, sunucunun heyeti olduğu data merkezinde olası genişlemeler için ihtiyacın iki katı alan tahsis edildi.

Riot Games, League of Legends sunucularında hizmet vermek üzere özel olarak geliştirilen işlemcileri dünyada ilk defa Türkiye'deki sunucuda kullanılacak. Türkiye’deki ekibin gelişimini yakından izlediği yeni işlemciler, League of Legends sunucularının ihtiyaçlarına uygun iyileştirmeler içeriyor. Bu sayede oyunculara daha az sayıda sunucuyla çok daha iyi hizmet vermek olası hale geliyor. Bu vaziyet sunucuların enerji ve bakım giderlerinde de ehemmiyetli oranda tasarruf sağlıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları