LG G5, V20 ve Nexus 5X, LG bootloop sınıfına eklendi
LG aygıtlarını birkaç yıldır rahatsız eden önyükleme sorunlarının hikayelerini hatırlayabilirsiniz - daha sonra G4 ve V10 ile başlayan sorunlar daha sonraki model kullanıcıları da sorunu yaşamış olduklarını bildirmişlerdir.

Soruna yönelik bir sınıf davası davası birkaç hafta önce önerildi, ancak tuhaftır ki sadece ilk iki cihazla sınırlıydı. Bununla birlikte, söz konusu dava resmen üç diğer telefonun (LG G5, V20 ve LG tarafından da yapılmış olan) Google Nexus 5X kapsayacak şekilde değiştirildi.

Bilmeyenler için, önyükleme sorununda bir üretim hatası, yani kötü lehimli bir CPU'nun sonucu oluyor. Etkilenen cihazlar, yavaşlama, donma ve önyükleme sorunları (dolayısıyla adı) nedeniyle sonuçta tamamen çalışmayı bırakır. LG, sorunu yalnızca müşteriler için değiştirmeler sunan G4 ve Nexus 5X ile ilgili davalar için kabul etti.

Dava, bununla birlikte, daha fazla aygıtı kapsar ve sınıf-eylem çeşitliliği olması şirket için sıkıntı yaratır. Davacıları temsil eden avukat firma Girard Gibbs, davaya katılmak için daha fazla insanın bulunması için bir anket düzenliyor. Etkilenen cihazların yedek ünitelerinin de aynı sorundan etkilendiği bildirildiğine göre LG, eylemleriyle birlikte çeşitli garanti yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, LG, son zamanlarda en son pazarlama amiral gemisi akıllı telefonları LG G6 dünyasına girdiğinde, LG için zor bir zamanlamanın bir parçası. Modüler G5, tüketicilerle başarı sağlamayı başaramadığından, bu telefon özellikle şirket için önemlidir. Dolayısıyla, yüksek profilli bir dava, şirketin şu anda başarılı olması gereken şey değildir. Öte yandan, Samsung'un yavaşlamadığı görülüyor, bu yüzden kim biliyor?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları