LG, 5G özellikli telefonu MWC’de açabilir: Rapor
LG'nin yaklaşmakta olan akıllı telefonu Qualcomm Snapdragon 855 tarafından desteklenecek ve 4000mAh bataryaya sahip olacak.

LG, 24 Şubat'ta ilk 5G akıllı telefonunu MWC'de başlatabilir. Gizchina tarafından yayınlanan bir rapora göre, cihaz Qualcomm Snapdragon 855 ve 4.000 mAh batarya ile donatılacak, bu da bataryanın 3.300mAh değerinden yüzde 20'den fazla olduğu anlamına geliyor LG V40 ThinQ’nun bataryası. 5G altyapısı her pazarda mevcut olmayacağından, bu telefon teknolojinin ilk benimseyen olacak gelişmiş ülkeler için hedef alınacaktır.

Raporda ayrıca, cihazın LG V40 ThinQ cihazının ısı borusundan 2,7 kat daha büyük olduğu söylenen özel bir buhar odası olacağı da belirtiliyor. Teknoloji temel olarak 5G teknolojisinin kullanımıyla ortaya çıkan yüksek sıcaklığı kontrol altında tutacaktır. Şirkete atıfta bulunan raporda, telefonun USP'sinin “multimedya yetenekleri” olacağını da söyledi.

İlgili haberlerde, LG'nin, kullanıcılara mevcut olana ekstra ekran ekleme seçeneği sunacak yeni bir telefon türü başlattığı bildiriliyor. Bu telefonun, şirketin önümüzdeki ay Barselona'daki MWC'de piyasaya sürmeyi planladığı bildirilen telefonlardan biri olduğu söyleniyor. Kısa bir süre önce, şirket, basın toplantısında 24 Şubat’ta MWC’de tanıtılan LG G8 ThinQ’yu piyasaya süreceğini doğrulayan bir tanıtım yayınladı. LG G8 renderlerine göre, arkadaki kamera modülü ortada yatay olarak yerleştirilmiş. Alt tarafta LG markalaması ile arkasında bir parmak izi tarayıcı var. Önde, V40 ThinQ'da bulunan ile aynı olabilecek bir çift kamera görülüyor. 'Alpha' olarak kodlanan cihazın, 19.5: 9 en boy oranı sağlayan, geleneksel bir çentikle 6.1 inçlik bir ekrana sahip olması muhtemel.


"LG, 5G özellikli telefonu MWC’de açabilir: Rapor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere LG, 5G özellikli telefonu MWC’de açabilir: Rapor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG, 5G özellikli telefonu MWC’de açabilir: Rapor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0