İlk gerçek çerçevesiz akıllı telefon modeli Lenovo tarafından sunulacak benzer biçimde gözüküyor. Lenovo Z5 ekran kasa payı için açıklanan değere gore şirket çok iddialı.
Lenovo Z5 ekran kasa oranı ile şaşırtacak!
277
okunma

Lenovo Z5 monitör kasa payı yüzde 95 olarak!
Lenovo amiral gemisi çok ince çerçevesi ve olmayan ekran çıkıntısı ile çerçevesiz zeki telefon ünvanına oldukça yaklaşmış durumda. Lenovo yöneticisi Chang Cheng, parlak zeka telefonlarının ekran kasa oranının yaklaşık yüzde 95 olacağını açıklayarak coşku yaratmayı başardı.

Son şekilde Weibo üzerinden gerçekleştirdiği paylaşım ile Cheng, zeki telefonun tasarımına dair ipuçlarının yanı dizi modelin adının da kesinleşmesini sağladı. Ekranın üst ve alt tarafında olası olduğunca ince bir çerçeve bulunurken, ekran çıkıntısının olmaması da büyük avantaj sağlıyor. Ön tarafta reel manada uçtan uca bir ekrandan bahsediyoruz. Yanlarda ise görülebilir anten çizgileri bulunuyor. Bu da cihaz gövdesinin % metal olacağına ve arka tarafta cam kullanılmayacağına işaret ediyor.

Tabii ki bu tasarımın kafalarda sual işareti oluşturan bir bölümü bulunuyor. Sizin de tahmin edeceğiniz suretiyle kulaklık kısmı ortada bulunmaz. Bunun çözümü olaraksa iki ihtimal bulunuyor. Bunlardan ilki üst çerçevede cidden küçük bir hoparlörün konumlandırılabilecek olması. Diğer seçenek ise yenilikçi bir çözüm olan kemik iletimi yöntemi.

Kemik iletimi teknolojisi, ekranın titreşerek kullanıcının arayanları duymasını mümkün kılıyor. Bunun için telefonun kulağa bastırılması ise şart. Teknolojinin daha önce Sharp Aquos serisinde kullanıldığını da hatırlatalım.

Selfie kamerası konusundaysa cihazda sadece tek bir ana kamera bulunabileceği ve bu kameranın çevrilebilir mekanizma ile ön kamera şekilde kullanılabileceği düşünülüyor.

Lenovo Z5 tanıtım zamanı şu lahza için gayri muayyen. Tahminlerse bu tarihin 14 Haziran olabileceği anlamında.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları