Kredi Kartı Hakkında Merak Edilen Sorular
Altın günümüzde değer kazanan önemli yatırım araçlarının başında geliyor.

 Altın işlemleri kuyumcularda yapılabileceği gibi bankalar üzerinden de yapılıyor. Müşterilerin hangisi kolayına geliyorsa, oradan almaya veya satmaya devam ediyor. Son çıkan yasa ile birlikte eskiden yapılan altında taksit olayı tekrar gündeme geldi. Yapılan değişikle birlikte işçilik gerektiren ziynet eşyalarda kredi kartı ile 4 takside kadar yapılabiliyor. Bu durum satıcıları memnun ettiği gibi müşteri de memnun etmiş gibi görünüyor. Zira müşteriler, peşin para yerine kredi kartı üzerinden taksitli işlem yapıyor.

Kredi kartının günümüzde kullanılmadığı yer kalmadı desek yeridir. Her alanda kullanıyor. Ülkemizde BKM Express tarafından yapılan araştırmaya göre 180 milyonun üzerinde kredi kartı ve bankamatik kartı kullanılıyor. Günlük hacim bakımından büyük bir rakamın olduğu net bir şekilde belirtebiliriz. Kart kullanıcıları alışverişleri yapıyor, günü geldiği zaman ise ödemelerini gerçekleştiriyor.

Yapmış olduklar her alışverişi puan veriliyor. Kredi kartı harcamalarında verilen puanlar yıl sonunda siliniyor. Bu puanları zamanında harcamak en mantıklı iş olsa gerek. Bazı müşteriler kazandığı puanları nerede harcayacaklarını bilmeseler de yapılacak olan pek çok yer olduğunu söyleyebiliriz.

Son aşamada ödeme prosedürü bu şekilde görünse de bazı durumlarda müşteriler gelirinden fazla harcama yaptığından ötürü borcunu ödemekte zorluk çekiyor. Hattı bazı kart kullanıcıları asgari seviyeden ödemesini yapıyor. Bu da belli bir süre sonra kartının kapatılmasına ve icra takibinin başlatılmasına kadar sebebiyet veriyor. Bu sitede yer alan bilgiye göre yıl içerisinde en fazla 3 defa en alt seviyeden kart borcunun ödenmesi gerekiyor. 4. kez yapıldığı zaman kartın kapatılması içten bile değil.

2019 yılının ilk aylarında çıkan yasa ile birlikte kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşteriler için yapılandırma süreci başladı. Bu süreçte 2019 öncesi borcu olanları Vakıfbank ve Ziraat bankaların uygun faiz oranıyla yapılandırma sürecine sokulacak ve borçlar toptan olarak kapatılacaktır. Yapılandırma yapan müşteri de sadece tek bir bankaya borçlanacaktır. Böylece daha uygun ödeme planı ve uygun faiz avantajı sağlanacak. Bu süre zarfında yine borcunu geç ödeyen müşteriler için ise burada ki prodesürler uygulanacaktır.


"Kredi Kartı Hakkında Merak Edilen Sorular konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kredi Kartı Hakkında Merak Edilen Sorular ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kredi Kartı Hakkında Merak Edilen Sorular ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0