Körfez'de Duman Dumana Drift Finali
Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafınca organize edilen Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 4. Ve son yarışı TOSFED İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleştirildi.

PWR Balata ana sponsorluğunda Spor Toto, İnci Akü, Motul ve Power FM tarafından desteklenen organizasyonda, bu kez alışılagelmişin haricinde pistin deniz şiganı şekilde bilinen kısmı kullanıldı ve pilotajın daha da ön plana çıktığı hızlı bir yarış yaşandı. Yerli ve yabancı sporcuların güçlü otomobilleri ile bol dumanlı kapı kapıya mücadelelere sahne olan sezon finalinde puanlamaları, Formula Drift pilotlarından Faruk Kugay ve FIA Drift hakemlerinden David Kalas gerçekleştirmiş oldu.


10 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamada günün birincisi 93 puan ile Ege Bilaloğlu olurken, ikincisi Levent Enön ve üçüncüsü ise Volkan Arısoy oldu. 11 Kasım Pazar günü antrenman turları sonrasında, pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine ilgi büyük oldu ve peşinden kapı kapıya ve bol dumanlı geçen mücadeleleri seyirciler de heyecanla takip etti… 3500 kadar seyirci katılımıyla gerçekleşen yarışta pilotların eşleşmelerdeki performansları izleyenlere için adrenalin dolu görsel bir şölen yaşattı.


Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen DM Works D’Team’in deneyimli pilotu Kemal Özhaseki ile genç sporcu Levent Enönarasındaki mücadele daha sonra birincilik kupasını kaldıran isim BMW E36 M3 ile Özhaseki oldu. Levent Enön’Şöhret Mercedes W123 ile ikinciliği elde ettiği sezonun final yarışında üçüncülüğü kazanan ad ise BMW E36 325 ile Volkan Arısoy oldu. Şanslı izleyicilerin drift araçlarının sağ koltuklarında bu heyecana ortak olduğu faaliyet sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini TOSFED Başkan Vekili Eren Üçlertoprağı’ndan aldılar.


Bu yarışın arkasından Kemal Özhaseki, şampiyonluğunu matematiksel şekilde garantilemiş oldu. 2018 Türkiye Drift Şampiyonası puan durumu TOSFED Sportif Kurulu tarafından duyuru edildikten sonrasında resmiyet kazanacak.


"Körfez'de Duman Dumana Drift Finali konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Körfez'de Duman Dumana Drift Finali ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Körfez'de Duman Dumana Drift Finali ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0