Kilitlenen Android Telefonunuzdaki Verileri Nasıl Kurtarabilirsiniz?
Android işletim sistemine sahip telefonlar son beş yılda büyük bir atılımla dünyada en fazla satılan telefonlar arasına girdi.

iPhone’a göre daha fazla açık kaynaklı olan Android kullanıcılar tarafından daha fazla kurcalanabiliyor. Böyle olunca telefonun başına kötü şeyler gelme ihtimali de yükseliyor. Herhangi bir sebeple kilitlenen açılmayan ya da parolası unutulan cihazlarımız bizde ve çevremizde daima oluyor. Bu gibi durumda Google hesabınızın şifresi gerekiyor ya da desen kilidini bilmeniz lazım. Hiç birini bilmiyorsak her şeyi göze alıp telefona format atıp sıfırlıyoruz.

Kilitlenen ve sıfırlanan telefonunuzdaki verilerde otomatik olarak silinip yok oluyor. Aslında durum tam olarak öyle değil silinen verilerinizi Android telefonlarınızdan kurtarmak ve geri döndürmek için EaseUS şirketinin yapmış olduğu dünyaca kabul gören bir yazılım var. EaseUS MobiSaver for Android Free isimli program sayesinde kurtarmak istediğiniz verinin bulunduğu telefonu bilgisayarınıza bağlayarak silinen fotoğraf, SMS, rehber, video, müzik ve videoları geriye döndürebiliyorsunuz. Üstelik program Android 2.3 işletim sisteminden Android 8.0 Oreo sürümüne kadar tüm sürümleri de destekliyor.

1

Telefonunuzun üreticisi aşağıdaki markalar ile programı rahatlıkla kullanabilirsiniz;

  • Samsung
  • Google
  • Sony
  • Motorola
  • HTC
  • LG
  • ZTE
  • Huawei

Geri döndürmek için yazılımı Windows ya da Mac OS bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Program oldukça düşük bellek tükettiği için desteklemediği PC yoktur diyebiliriz. Programın ücretli sürümünü kullanırsanız 30 günlük para iade garantisi ve dünya çapında milyonlarca kullanıcının kullanması büyük avantaj. 7/24 canlı chat desteği de yine ücretli sürümde yer alan özelliklerden.

Android Veri Kurtarma İşlemi Nasıl yapılır?

EaseUS MobiSaver for Android Free programını burdan indirin: https://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html

Programı Windows ya da Mac bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra kurtarmak istediğiniz Android telefonunuzu bilgisayarınıza kablo aracılığı ile bağlayın.

2

Telefonu bilgisayar bağladıktan sonra Android’de root yetkisi verip program üzerinden taramayı başlatın. Tarama işleminin hızlı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü bu program oldukça güvenilir ve diskinizin telefonunuzun boyutuna göre tarama süresi azalabiliyor.

Tarama sonunda kurtarılabilen veriler programda listeleniyor. Kurtarmak istediğiniz rehber, mesaj, fotoğraf, video, müzik, ve diğer dökümanları seçerek işaretleyin. İşaretledikten sonra aşağıdaki gibi bir sağ alt tarafta Recovery butonu aktif olarak. Bilgisayarınızdaki hangi dosyaya verileri saklamak istiyorsanız o klasörü seçin ve Recovery butonuna basın.

İşte hepsi bu kadar! EaseUS MobiSaver for Android Free programı ile hayati verilerinizi geri getirin. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etme imkanı yakalayın.


"Kilitlenen Android Telefonunuzdaki Verileri Nasıl Kurtarabilirsiniz? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Kilitlenen Android Telefonunuzdaki Verileri Nasıl Kurtarabilirsiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kilitlenen Android Telefonunuzdaki Verileri Nasıl Kurtarabilirsiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0