Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik
Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik
Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik

 

Kestane balı, Castanea cinsinin kestanelerinden yapılan tatlı bir sıvıdır. Avrupa'da üretilen en yaygın ballardan biridir. Birçok tıbbi ve mutfak kullanımı vardır. Ayrıca tıbbi tedaviler ve kozmetikler için kullanılır. Özellikle kalp hastalıkları, diyabet, yüksek kolesterol ve solunum problemleri olan kişiler için faydalıdır. Ayrıca sağlığa pek çok faydası vardır.

Kestane Balı Besin Değerleri ve Yararları

Kestane balı besin değerleri çok yüksektir; zengin bir protein, omega 3 yağ asitleri, manganez, B1 vitamini ve B6 vitamini kaynağıdır. Ayrıca bize magnezyum, potasyum, demir ve kalsiyum gibi çeşitli mineraller sağlar. Ek olarak, bu bal bize vücudumuzdaki serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan flavonoidler ve kateşinler gibi çeşitli antioksidanlar sağlar. Antioksidanlar vücudumuzdaki zararlı toksinlerle savaşarak hücrelerimizi sağlıklı tutmamıza yardımcı olur.

Tereyağı Besin Değerleri ve Yararları

Tereyağı, süt veya kremadan elde edilen doğal bir üründür. Kremsi kıvamı onu birçok ekmek ve hamur işinde bir bileşen haline getirir. Tereyağı ayrıca tıbbi özelliklere sahiptir ve soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve mide ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Ek olarak, tereyağı kan kolesterol seviyelerini artıran doymuş yağlar açısından zengindir. Bununla birlikte, tereyağındaki doymuş yağlar, ölçülü olarak tüketildiğinde hayvansal ürünlerde bulunanlar kadar zararlı değildir.

Tereyağı, sandviçler ve rulolar için kullanılan popüler bir sürüdür. Ek olarak, besleyici nitelikleri onu kahvaltı yemeklerine ideal bir ek yapar. Ayrıca yiyeceklerin besin değerini değiştirmeden yemeklere lezzet katar. Tereyağı inek veya keçi sütünden üretilebilir, ancak çoğunlukla inek sütünden elde edilir. Tereyağının rengi ve kalınlığı hayvanın cinsine, beslenme alışkanlıklarına ve yapıldığı yılın zamanına göre değişir. FDA, ağırlığının %65'inden azı sıvı yağsız süt katıları ise, tereyağını bir gıda olarak sınıflandırır.

Kestane Balı ve Tereyağı Siparişinizi Şarköy Çiftlikten Online Olarak Verebilirsiniz

Çeşitli tereyağı bazlı ürünler, diyabet ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltmak gibi sağlık yararları sağlar. Ek olarak, kilo verme rutininin bir parçası olarak tereyağı kullanmak, peynir ve yoğurt gibi süt ürünlerinden kalori emilimini artırır. İnsülin direnci veya tip 2 diyabeti olan bazı kişiler, bu durumla mücadele etmek için tereyağı kullanır çünkü bu yağ kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Siz de  http://www.sarkoycıftlik.com/ sitesinden hizmetler alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları