Karın Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?
Karın Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?
Karın Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Estetik operasyonları sayesinde birçok soruna çözüm bulmak mümkündür. Bilhassa kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardan birisi de karın germe ameliyatı!

Karın germe ameliyatı; hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir operasyon olsa da bilhassa kadınlar için hayati öneme sahiptir. Çünkü, bu ameliyat sayesinde hamileliğin ertesinde ortaya çıkan karın bölgesindeki gevşeklikten ve sarkmalardan kurtulmak mümkün hale gelir. Sarkmış deri görünümünü ortadan kaldıran bir ameliyattır. Bunun yanı sıra, karın bölgesinin düzleştirilmesi adına fazla yağlar alınır. Göbek deliğinin hemen altındaki çatlaklar yok edilerek çok daha hoş bir görünüm elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı; estetik cerrahi operasyon kategorisindedir. Karın ve göbek estetiği alanındaki uygulamalardan en etkilisi olarak dikkat çeker. Hamilelik; kadınlar için güzel olduğu kadar yıpratıcı bir dönemdir. Bu dönemin ardından karın bölgesindeki derinin ve kasların hemen eski haline dönemediğini söylemek gerekir. Bu yüzden, karın bölgesinde rahatsız edici türden deformasyonlar meydana gelir. Ayrıca, sarkmış göbek kısmı rahatsız edici seviyededir. Bu durum; kadınların özgüvenlerini kaybetmelerine sebep olur.

Karın germe ameliyatı; kadınlar için kurtarıcı niteliktedir. Bilhassa normalden daha çok kilo alınan hamileliklerde ve ikiden daha fazla doğum yapmış kadınlarda çok daha ciddi sorunlara rastlanır. Karın duvarının öne doğru çıkık hale gelmesi başta olmak üzere karın duvarındaki bağ dokusunun gevşemesi, karında rahatsız edici türden şişlik görünümünün oluşması, bolluk ve çatlakların meydana gelmesi gibi sorunlar can sıkıcı türdendir.

Kadınlar; hamilelik ve hızlı kilo alıp verme sonrası ortaya çıkan bu görüntüyü ortadan kaldırmak adına spor ve diyet gibi seçeneklere yönelirler. Fakat, cerrahi operasyon olmadan bu görüntüden kurtulmak pek mümkün değildir. Karın germe ameliyatı; tek bir operasyon olmakla beraber oluşan kötü görünümü ortadan kaldırmasından dolayı tercih edilir. Bilhassa gevşeyip sarkmış olan karın derisinin toparlanmasını sağlar. Bunun yanı sıra, karın bölgesinde yoğunlaşan yağlar alınarak düz bir karın görüntüsüne ulaşılması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı öncesinde kişinin birtakım muayenelerden geçmesi gereklidir. Ayrıca, radyolojik görüntüler sayesinde kişiye nasıl bir işlem uygulanacağına karar verilir. Bilhassa hangi tekniğin uygulanacağına, derinin nereden alınacağına ve diğer hususlara karar vermek adına detaylı bir çalışma gerçekleştirilir.

İlk olarak, sarkık ve çatlamış deri alınır. Ardından, göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri gerdirilerek sürece devam edilir. Bunun yanı sıra, göbek deliği yeniden tasarlanır. Kişide bir de yağlanma problemi mevcutsa karın bölgesindeki yağların alınması adına liposuction uygulamasına başvurulur. Karın kaslarının sıkılaştırılması ile işleme devam edilir. Çok daha sert karın kasları ortaya çıkarılır. Son olarak, hoş olmayan izlerin oluşmasının önüne geçmek adına ameliyat sonucundaki kesiler dikiş ile dikilir.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları