Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır
Kanada devleti yer yıl binlerce göçmeni ülkesine davet etmektedir.

 Kanada göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişilerin merak ettiği birçok soru vardır. Hangi dönemlerden göçmen adaylarının alındığı ve Kanada göçmenlik başvurusunun nasıl yapıldığı en merak edilen sorular arasındadır.  

 Kanada göçmenlik başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Sizde Kanada göçmenlik başvurusu yapmak istiyorsanız Kanada Kültür Merkezinin deneyimiyle başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.  

Kanada Göçmenlik Başvurusu  

 Kanada göçmenlik başvurusu yapılırken doğru kategori seçimi oldukça önemlidir. Başvuru yapacak kişiler için birçok farklı kategori olanağı mevcuttur. Express Entry, Eyalet Adaylığı, Yatırımcı Göçmenlik gibi birçok program daha adayları beklemektedir.  

Ancak Kanada göçmenlik programlarına katılım sağlamak için kişilerin karşılaması gereken belli özellikler ve şartlar mevcuttur. Eğitim durumu, çalışma deneyimi ve Kanada deneyimi gibi birçok faktör daha Kanada göçmenlik başvurusunu etkilemektedir.  

 

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları Nelerdir ? 

Kanada göçmenlik prosedürleri temelde iki faktörden oluşmaktadır. 

Başvuru davetinin (Invitation to apply) alınması, 

Oturum izni için başvurunun gerçekleştirilmesi, 

Başvuru Daveti Almak: 

Başvuru daveti hakkı kazanmak için öncelikle kendimize birkaç soru sormamız gerekir: Öncelikle bekar mısınız sorusu karşımıza çıkmaktadır. Ciddi bir ilişkiniz varsa (Nişanlılık, söz) ilişkinizi kanıtlamak şartıyla bekar statüsünden çıkmış olursunuz. Ancak kanıtlamak için nişan fotoğrafları, ortak banka hesapları gibi tatmin edici ve yeterli birçok belgeye ihtiyaç duyacaksınız. 

En başta eğitim seviyeniz ve iş deneyimiz başvuru daveti almanız noktasında oldukça faydalı olacaktır. Kanada göçmenlik programları referans alınarak başvuru gerçekleştiren kişiler bir havuzda toplanır. Her hafta 2000 ile 3000 arasında kişi Kanada göçmenlik programlarına kabul edilir. 

Bireysel başvuru gerçekleştirilen durumlarda gerekli tüm puanı tek başınıza topluyorsunuz. fakat çift olduğunuzda prosedürde farklılık bulunmaktadır. Başvuru sahibi aynı niteliklerdeki tek başına başvuran bir kişiden daha az puan alıyor ve kalan puanı eşin tamamlaması gerekiyor. 

 

Oturum İzni Başvurusu: 

Kanada göçmenlik ve oturum izni başvurusu gerçekleştirecek kişilerde belli şartlar aranmaktadır. Nitelikli göçmenlik veya Express Entry gibi birçok farklı kategoride başvuru gerçekleştirme şansına sahiptirler. Kanada göçmenlik ve oturum iznine başvuracak kişilerde aranılan temel şartlar: 

 

İngilizce veya Fransızca bilgisi, 

Eğitim Durumunuz, 

İş Deneyiminiz, 

Varsa Kanada Deneyimi, 

Yukarıda aranılan şartların en biri veya birkaçına sahip olmak gereklidir. Bu şartlar göz önünde bulundurularak puan toplayabilirsiniz. Özellikle Kanada’da eğitim almış kişiler göçmenlik başvurusuna bir adım önde başlamaktadır. 

Kanada göçmenlik puanı alanında uzman ve eğitimini almış kişilerle hesaplanmalıdır. Birçok farklı soru ve seçenek Kanada göçmenlik puanınızı doğrudan etkilemektedir. Kanada göçmenlik puanı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

 Kanada göçmenlik başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Doğru kategori seçimi ve başvuru prosedürlerini yerine getirmek için profesyonel danışmanlarla çalışmalısınız.  

 Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle başvurularınızda profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Detaylı bilgi almak ve başvurularınızı güvenle gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanadagocmenlik.html 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları