Jeuvenile Leke Karşıtı Güneş Kremi Sayesinde Güneşten Korunun
Jeuvenile Leke Karşıtı Güneş Kremi Sayesinde Güneşten Korunun
Özellikle yaza aylarında tatile gidildiğinde çok fazla karşılaşılan durumlardan biri olan cilt yanıkları cildin büyük ölçüde hasar almasına yol açar.

 Bundan dolayı ciltte hem büyük bir acı hissi oluşur hem de cilt sağlığının önemli bir ölçüde bozulmasına yol açar. Cilt hastalıklarına dahi yol açabilecek olan güneş yanıklarından korunmak oldukça önem arz eden bir durumdur. Cildimizi güneş ışınlarından korumamız gerekmektedir. Güneş ışınlarına korunmasız bir şekilde maruz kalmanın sonucunda ciddi derecede yanık oluşumuna yol açar. Jeuvenile markasına ait olan güneş kremi sayesinde yaz tatilleriniz çok daha rahat bir şekilde geçecek ve cildinizde herhangi bir olumsuz etkinin gözlenmesi söz konusu olmayacaktır.

Güneş Yanığı Nedir?

Güneş yanığı cildin çok fazla güneş ışınına maruz kalmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan iltihaplanma türüdür. Özellikle açık cilt rengine sahip olan kişiler tarafından sıklıkla karşılaşılan bu durum ciddi derecede cilt problemlerine neden olabilmektedir. Aynı zamanda çocuklar üzerinde de sıklıkla karşılaşılan güneş yanıklarından korunmak için muhakkak güneş kremi kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hafif bir güneş yanığına sahip olmak cilt üzerinde hafif kızarıklıklara neden olabilecekken ciddi şekilde yanma söz konusu olması halinde deri üzerinde kabarcıkların gözlenmesi söz konusu olmaktadır. Bu kabarcıklar cilt üzerinde yara izlerine bile neden olabilmektedir. Aynı zamanda tekrarlanan güneş yanağı vakaları cildin ok daha erken yaşlanmasına sebebiyet vermektedir.

Güneş Yanığının Belirtileri Nelerdir?

Güneş yanıklarının en belirgin etkisi hareket esnasında acı duyulmasına neden olan ve kızarmış bir cilt yapısıdır. Aynı zamanda cildin üzerinde şişkinliklerin ve kaşıntıların oluşması da güneş yanığı belirtileri arasında yer almaktadır. Çok şiddetli ağrı ve kabarma durumunun gözlenmesi durumlarından doktora başvurulmasında fayda vardır. Güneş yanığının yanında bazı durumların gözlenmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir. Bu etkiler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Bulantı ve kusma hissiyatı,
  • Baş ağrısı,
  • Vücut ısısında artış,
  • Titreme,
  • Boyun tutulması.

Güneş Yanığı Nasıl Giderilir?

Güneşten dolayı yanma durumlarında yanmanın gözlendiği bölge iyice soğutulmalıdır. Yanığın oluştuğu bölgeyi soğutmak yanık acısının hafiflemesine ve iltihabın önlenmesine yardımcı olur. Buz kullanılması güneş yanığı tedavisinde kullanılmamalıdır. Bunun yerinde soğuk su ile ıslatılmış bir havlının yanığın gözlendiği bölgeye bastırılması yeterli olacaktır. Anı zamanda güneş yanığının ardından bol su tüketimi oldukça önemlidir. Zira yanık oluşumu ile birlikte ciltte aşırı miktarda sıvı kaybı meydana gelir. Güneş yanığı tedavisinde kullanılan ve en popüler yöntemlerden biri olan cilde yoğurt sürmek, acının büyük ölçüde azalmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle daha rahat bir gece geçirmeniz mümkün hale gelecektir. Papatya ve aloe vera içeriğine sahip olan ürünlerin iltihaba karşı etkisi olmasından dolayı kullanımı durumunda iltihaplı bölgenin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?

Çoğunlukla açık tenli kişilerin üzerinde gözlemlenen güneş yanıklarından korunmak için yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanılmalıdır. Böylelikle çok fazla güneş ışığına maruz kalınsa dahi güneş ışınlarından dolayı yanma etkisinin gözlenmesi söz konusu olmaz. Bu noktada Jeuveline markasının özenle hazırladığı bileşenler ile üretilmiş olan   en iyi güneş bakım kremi sayesinde güneş yanıklarını önlemek mümkün olmaktadır. Bu sayede sıcak yaz günlerinde gittiğiniz tatillerin tadını rahatlıkla çıkartabilir ve yüksek faktörlü güneş kremi ile cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları