İşte güncel iOS 12 kullanım oranı
Apple bugün güncel iOS 12 kullanım oranı ile karşımıza çıktı. IPhone 5s ve sonrası tüm modellere sunulan ve performans artışı elde eden iOS 12 güncellemesi, görünüşe gore oldukca sevilmiş. İşte iOS 12 kullanım payı!

IOS 11 sürümü ile bocalayan Apple, güncel iPhone modellerinde dahi performans kaybının yaşanmasına niçin olmuştu. Cupertino merkezli şirket, iPhone 5s ve sonrası tüm modellerine verdiği iOS 12 güncellemesi ile adeta bomba benzer biçimde bir geri dönüş yaptı. IPhone altı Plus‘ta yaptığımız iOS 12 testlerinde telefonun performansı ilk çıktığı günkü gibi olukça hızlı olmuştu.


Yeni özelliklerden fazlaca performansa odaklanan Apple, uygulamaların açılış sırasında CPU’nun direkt tepki vermesi ile performans sorununun önüne geçmeyi başarmıştı. Görünüşe nazaran iOS 12 kullanıcılar tarafınca oldukça benimsenmiş.

Apple’ın açıklamalarına gore; iOS 12 piyasadaki iPhone ve iPad’lerin yüzde 70‘inde hali hazırda kurulu. IOS 11 ise yüzde 21 ile günden güne kullanım oranı payını kaybediyor. Daha eski iOS sürümleri ise yüzde 9‘sevinç bir kesim tarafınca kullanılmaktadır. Bu yüzde 9’luk kesimin büyük bir bölümünün iPhone 4s ve iPhone 5 kullandığını belirtelim.

Artık baya eskiyen iPhone modellerinden desteğini çeken Apple, 2019’da eski iOS sürümünün kullanım payının düşmesine odaklanacak. Tabii bu da yeni modeller satarak gerçekleşecek. Umarız ilerleyen zamanlarda Android de bu biçimde bir ivme yakalar ve güncel Android sürümleri kullanım oranları ile iOS’i yakalar.


"İşte güncel iOS 12 kullanım oranı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İşte güncel iOS 12 kullanım oranı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte güncel iOS 12 kullanım oranı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0