İslami Oteller Nasıl Olur?
Birçok İslami ülkesinden gelen ve ülkemiz için hizmet veren İslami oteller, İslam kurallarında ki helal kavramına değinerek tasarlanmıştır.

Birçok İslami ülkesinden gelen ve ülkemiz için hizmet veren İslami oteller, İslam kurallarında ki helal kavramına değinerek tasarlanmıştır. İslami otel olarak da geçen oteller, yiyecek, içecek ve giysi gibi malzemelerin hepsi İslam kavramına uygunluk göstermektedir. Erkek ve kadın olarak farklı farklı tasarlanmış birçok fırsat ve ürün bulunmaktadır. Bu şekilde rahatlıkla günaha girilmeden ve ailecek gelinebilecek İslami tatil olarak adlandırabilir. Alkollü içecekler bulunmaz ve içerisinde ki havuzlar, kadın erkek olarak ayrılmaktadır. Kadınlar için alternatif otellerin durumuna bağlı, sadece tesettürlü kadınların girebileceği plajlar bulunmaktadır. Güç geçtikçe ilgi odağı olan bu otellerin sayısı artmaktadır.

İslami Otel Fiyatları

Hemen hemen bütün oteller arz talep ilişki ile fiyat tanımlamaktadır. Yani sizin seçeneğiniz otel özelliklerine göre fiyat artar veya azalır. 5 yıldızlı İslami otellerin ek özellikleri ile de fiyatlarda artma gözlenmektedir. En ucuz olan standart oda fiyatını sitemizden rahatlıkla bulabilirsiniz. Ortalama olarak 600 – 5000 TL arası rahatlıkla İslami oteller bulabilirsiniz. İslami otel fiyatları beldelere göre de değişiklik gösterebilir. Antalya İslami oteller için farklı bir fiyat listesi bulunmaktadır. Bu da yine kendi içerisinde Antalya da ki bütün İslami oteller için farklılık göstermektedir. Yine aynı şekilde Bodrum İslami oteller için de daha farklı bir fiyat listesi bulunmaktadır.

İslami Otel Özellikleri

Seçtiğiniz otele ait birçok farklı özellik bulunmaktadır.  Fakat genel olarak bütün İslami oteller, İslam kurallarına uygunluk göstermektedir. Bunlara ek olarak özellikler fiyata dâhil edilmektedir. Ayrıca içerisinde bulunan özellikler;

  • Mini buzdolabı
  • Klima
  • Yerden tavana doğru panoramik pencereler
  • Kıble işareti
  • Seccade
  • Kablosuz internet
  • Kur’an
  • Bornoz ve terlik

Vb. Gibi birçok özellikle fiyat dâhilinde bulunmaktadır. İslami otelin ortak olan özelliklerinde ise; bayan ve erkek için farklı yüzme havuzları, bayanlara özel kapalı alanlar ve namahremi olan mekânlar bulunmaktadır. Ayrıca alkolsüz olan restoranlar ve kadın erkek için ayrı ayrı eğlence mekânları da bulunmaktadır. İslam kurallarına uygun olan bu otelleri kendinize uygunluğuna bakarak da seçebilirsiniz.

Alternatif Oteller

İslami otellere ek alternatif otellerde bulabilirsiniz. Ayrıca İslami oteller arasında seçimlerinizi de yapabilirsiniz. İslam’ın kurallarına uygun seçeceğiniz oteller içerisinde ayrıca, İslami otel farkların da bulabilirsiniz. Kendi aralarında da İslami otel farklarını kıyaslayabilirsiniz. Bu da alternatif oteller olarak geçebilir. İçerisinde kendinize ait istediğiniz ek özelliklere bakabilirsiniz. Odalar içerisinde bulunan envanter farklılıklarına, bay bayan için sunulan ayrı standartlara da rahatlıkla bakarak seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Birçok farklı otel gibi İslami otelleri sitemizde bulabilir kıyaslayabilirsiniz. Ayrıca rahatlıkla aileniz ile seyahat ederek, otellerin fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Eşiniz ile ve çocuklarınız ile farklı özelliklerden faydalanabilir ve gitmeden bütün özellikleri http://www.islamioteller.com.tc/ sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları