İş Kurmak İsteyenler İçin Geleceği Parlak İş Fikirleri
Sermayeniz varsa ve iş kurmak istiyorsanız bu evrede gerçekten yatırım yaptığınıza değecek bir iş kurmak istersiniz.

Baktığımız zaman iş kurduktan sonra yatırdığı sermayeyi bile kazanamayan birçok firma olduğunu görüyoruz. Yazımızda sizlere elinizdeki sermaye ile kurabileceğiniz iş fikirleri hakkında bilgi vereceğiz.

100 Bin TL Sermaye İle Kurulabilecek İşler

İş kuracağınız zaman elinizdeki sermaye çok önemlidir. Eğer iş kurabilmek için ayırdığınız bütçeniz 100 bin TL civarındaysa sizlere birbirinden iyi iş fikirleri sunuyoruz. 100 bin TL ile yapılabilecek işler zannettiğinizden daha fazla olabilir.

-Bayilik almak: 100 bin TL sermaye kullanarak yapabileceğiniz işler arasında en mantıklısı bayilik almak olacaktır. Kurumsal firmaların sizlere sunduğu bayilik fırsatlarından yararlanarak reklam yapmak gibi işlere bütçe ayırmadan hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

-Gayrimenkul yatırımı: Büyük şehirlerde yaşıyorsanız günümüz şartlarını düşündüğümüz zaman 100 bin TL ile ev satın almanız mümkün değildir. Fakat henüz inşaat halinde ola giriş kat küçük bir daire satın alma imkanınız vardır. Eviniz tamamlandıktan sonra kiraya verebilirsiniz. Bu şekilde düzenli bir gelir akışı sağlarsınız.

-kendi iş modelinizi oluşturabilirsiniz: Günümüzdeki geleneksel yatırım modellerinin dışında yer alan kendi iş modelinizi oluşturma imkanınız da vardır. Fakat fizibilite ve AR-GE çalışmalarını iyi yaparak sektörde yaşanan boşlukları iyi bir şekilde ölçmeniz gerekecektir.

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Ne yazık ki herkesin 100 bin TL gibi bir sermayesi bulunmuyor. Fakat bu sizin bir iş kuramayacağınız anlamına gelmemektedir. Düşük sermayeli iş fikirleri sayesinde çok fazla bütçe ayırmadan kendi işinizi kurabilirsiniz. Düşük bütçeyle kurabileceğiniz işler şu şekildedir:

-Çay evi: Diğer bir adıyla çayhaneler günümüzde oldukça popüler mekanlar arsındadır. Butik bir çay evi kurabilmeniz için 10 bin TL gibi bir rakam bile yeterli olabilir. Yalnız bu rakamla çay evi kuracağınız zaman pahalı dekorasyonlardan kaçınmanız gerekecektir.

-Ahşap oyuncak yapımı: Sağlık koşulları nedeniyle günümüzde plastik oyuncaklara olan ilgi her geçen gün azalmaya başladı. Ahşap oyuncak sektörü bununla beraber daha fazla canlandı diyebiliriz. Ahşap oyuncak üretimi için ufak bir atölye kurarak seri üretim yapabilirsiniz. Bunun için 6 – 7 bin TL gibi bir meblağ gerekmektedir. Para kazanmak isteyen kişilerin özellikle bu tarz farklı fikirleri değerlendirmesi gerekmektedir.

Sizlere belirttiğimiz işlerin dışında spotçuluk, döner büfesi, gayrimenkul danışmanlığı ve pilav arabası gibi sektörler de para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları