iPhonelar İle İlgili Merak Edilenler
Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Türkiye’de büyük bir pazara sahip olan Apple’ın hassas yüzünden koltuğunu bir başka dünya markası Huawei’ye kaptırdığı açıklandı.

Son 2 yıllık periyotta satışlarda % 40’a yakın düşüş yaşayan Apple için yaşanan bu durumun cihazların en basit sıvı temasında bile işlevini çok büyük bir oranda kaybetmesi nedeniyle ortaya çıkıyor. Aslında iPhone cihazlar suya düşer düşmez işlevini yitiriyor değil. Yanlış kişisel kullanım burada öne çıkıyor. Peki iPhone suya düştü ne yapmak gerekiyor ? iPhone suya düştüğünde pirince yatırmak doğru bir hareket mi ? iPhone suya düştü ve kapandı gibi sorularınızın tüm cevabı bu makalede…

Aslında sadece bu duruma iPhone suya düştü açılmıyor vs. gibi bakmamak gerekiyor. Elektronik tüm cihazlar sıvı teması yaşadığında bir tepkimeye girecektir. Aslında bu duruma yaklaşım cihazın geleceği açısından büyük önem taşıyor. Nitekim sıvı temasından sonra atılacak adımlar burada şu halde çok önemli. Cihaz sıvı teması yaşamışsa ve kapanmışsa sakın ama sakın cihaza elektrik vermeyin ya da başka bir deyişle iPhone cihazı sakın ama sakın şarja takmayın. Bunu yapmanız durumunda iPhone içindeki sıvıyla ve elektrik gücünün birleşimiyle kısa devreye neden olabilir ve iPhone’u kullanılmaz hale getirebilir. Ayrıca pirince yatırmak ya da işte nemini alınca düzelir gibi saçma sapan fikirlere de inanmayın. Gerçekte böyle bir durum kesinlikle yoktur ve hiçbir şekilde işe yaramaz.

iPhone cihazlarla ilgili olarak bir diğer merak edilen konu ise Jailbreak nedir ? Ne işe yarar ? Nasıl çalışır ? sorusudur. Şöyle ki; jailbreak bir nevi iOS cihazların özgürlük yazılımıdır. Jailbreak uygulaması ile iPhone cihazlarda doğrudan çalıştıramadığınız programları en net haliyle çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Jailbreak’ı kullanarak iOS cihazlar için hazırlamış olduğunuz yazılımları kullanıcılara sunabilirsiniz. Jailbreak iOS kullanıcılarını çoğu yerde rahat ettiren bir uygulamadır. Konuyla ilgili olarak Google üzerinde birçok site üzerinde daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.


"iPhonelar İle İlgili Merak Edilenler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhonelar İle İlgili Merak Edilenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhonelar İle İlgili Merak Edilenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0