iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak
iTunes 12 ile birlikte iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak epey zorlaştı ama olanaksız değil. işte en basit formülüyle iPhone'da müzikleri zil sesi yapma bu rehberimizde.

iTunes 12 sürümü ile birlikte Apple, zil sesleri için mağaza yönlendirmesini ön planda tutuyor ve iTunes üzerinden müziklerimizi zil sesi yapma olanağını iyice kısıtlıyor.

Peki iPhone kullanıcıları, iPhone'da müzikleri zil sesi nasıl yapacaklar? Yeni yöntemi basit bir biçimde sizlere anlatıyoruz. iTunes 12 öncesi sürümü kullananlar için iTunes üstünden yapılan işlemi de eski ve yeni metod şekilde aşağıda anlattık.

SDN video ;

iPhone'da Müzikleri Zil Sesi Yapma

İlk olarak buradaki siteden müzik dosyalarımızdan 40 saniyelik saha seçiyoruz ve daha sonra iPhone için .m4r dosya formatına çeviriyoruz.

Upload yani yüklemeyi seçip seçtiğimiz şarkıyı yüklüyoruz, sonra 40 saniyelik piyasası seçiyoruz ve en son .m4r biçimli dosyayı indiriyoruz. işte zil sesi yapacağımız dosya bu.

ikinci adımda ise iTunes kullanılmadan, bu dosyayı iPhone'a atacağız.

Buradan CopyTrans adlı iTunes alternatifi programı indiriyoruz. Apple'ın sürücülerinin yüklü olduğuna emin olun. Daha sonra bu uygulamayı da yükleyip çalıştırın. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bu bilgisayara itimat demeyi unutmayın.

CopyTrans üstünden uygulamayı çalıştırıyoruz. Daha sonra CopyTrans Manager bölümünü kuruyoruz ve sonrasında start tuşuna basıp uygulamayı başlatıyoruz.

Uygulama açılınca, telefonunuzu buluyor. Sol üstte melodiler kısmı mevcut. Ona tıklayarak açıyorsunuz. Ve tek yapmanız gereken alt kısımdaki alana, yaptığımız 40 saniyelik melodiyi sürüklemek. Son olarak yenile / güncelle denir ve dosya aktarımını yaparak iPhone'a aktarıyoruz.

Son olarak iPhone'un ayarlardan, sesler tarafına girip, oradan da zil seslerinden yüklediğimiz müziği seçiyoruz. işlem bu kadar pratik.

iTunes 12 öncesi eski yöntem ile iPhone'a zil sesi yapma

Hangi şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız, iTunes'tan şarkıyı bulmanız ve daha sonra üzerine sağ tıklayarak, bilgi ver demeniz gerekiyor.

Bilgi ver kısmına tıkladığınız süre karşımıza çıkan pencereden, seçeneklere giriyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini ayarlıyoruz. şarkının hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız, bu iki alana o aralığı girmeniz gerekiyor.

aynı şarkıya yine sağ tıkladığımızda, AAC oluştura geliyoruz ve 40 saniyelik yeni sürüm aşağıda beliriyor.

Daha sonra Windows Gezgini yada Finder üzerinde göstererek, dosya formatında değişikliğe gidiyoruz.

M4R dosya durumuna çevirdiğimiz 40 saniyelik şarkıyı, iTunes üzerinden iPhone'a zil sesi olarak atıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor. Böylece istediğiniz şarkıları, hızlı bir biçimde iPhone'da zil sesi olarak ayarlayabiliyoruz. Daha detaylı anlatımı videomuzda izleyebilirsiniz. iyi seyirler.


"iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0