iPHONE X’te silinen fotoğrafı geri getirmenin formülü bulundu
IPhone X yeni bir emniyet açığıyla gündemde. Ancak bu emniyet açığı ilginç bir sonucu da bununla beraber getirdi. Açığı keşfeden emniyet avcıları silinen fotoğrafları arka getirmenin formülünü bulunca 50 bin dolar kazanmıştır.

Araştırmacılar, iPhone X’i zararı dokunan bir Wi-Fi erişim noktasına bağlayarak just-in-time derleyicisindeki bir açıktan faydalandı ve bu sayede Fotoğraflar uygulamasında “Son zamanlarda silinen” albümündeki bir fotoğrafa ulaşabildi.

Dolayısıyla erişilen fotoğraf, tam anlamıyla silinmemişti ve bir klasörde bekliyordu. Bu albüm, silinen fotoğraflar hakkında fikrinizi değiştirme olasılığınız için fotoğrafları 30 gün bekletiyor. Açığın JIT derleyicisinin ulaştığı diğer verilere ulaşmakta da kullanılabileceği söyleniyor. Zhu ve Cama’nın bu esnada ilk ulaştığı dosya, bir resim oldu.

İkili, sorunu açığa çıkarttıkları için Mobile Pwn2Own’dan 50 bin dolar armağan kazandı. Yarışmanın kuralları gereğince Apple, sorundan haberdar edildi. Ancak şirket sorunu henüz onarmadı.


"iPHONE X’te silinen fotoğrafı geri getirmenin formülü bulundu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPHONE X’te silinen fotoğrafı geri getirmenin formülü bulundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPHONE X’te silinen fotoğrafı geri getirmenin formülü bulundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0