iPhone XS ve XS Max için beklentiler hiç iyi değil!
Bildiğiniz üzere Apple, üç yeni iPhone ile karşımıza çıktı. Uygun maliyetli iPhone XR henüz satışa sunulmadığı için şu anda iPhone XS ve XS Max gündemde. Gelen ilk raporlar iPhone XS satışlarının, XS Max’a mukayeseyle düşük olduğu güzergahındaydı.

Bu kapsamda XS Max en pahalı model olmasına karşın özellikle büyük ekranın tesiriyle insanlar bu aygıta yöneliyor. Ancak, tedarik kaynakları sene sonuna doğru her iki makinenin satışlarında ciddi bir düşüş yaşanmasını bekliyor.

iPhone XS ve XS Max satışlarında düşüş bekleniyor!

2018’in son aylarında yaşanması beklenilen düşüşün sebebi ise maliyetler. Evet, ülkemizde 10 Bin TL’den daha yüksek bir maliyete satılan iPhone XS Max, ABD’de 1100 dolar. Birim maliyet olarak değerlendirdiğimizde neredeyse 10 kat daha ucuz.

Ancak, ABD’de yaşayan insanlara göre bir uslu telefon için 1100 dolar yüksek bir sayı. Bunun yanı gizeme iPhone X’a mukayeseyle tasarımsal açıdan bir farklılık sunulmadığı için ilk gün dışında Apple Store’larda herhangi bir kuyruk oluşmadı.

iphone-xs-max-maliyeti-belli-oldu-1

Kısacası daha önceki iPhone modellerine mukayeseyle insanlar beklenilen alakayı göstermedi. Tabi yeni iPhone’lara alakanın az olması Apple’ın hasar edeceği anlamına gelmiyor.

Yüksek maliyet yaftasının hasılata olan tesiri göz önünde bulundurulduğunda, Apple’ın senenin son çeyreğini yeniden yüksek bir sayı ile kapatması bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları