iPhone X kısa sürede benimsendi!
Apple’ın premium iPhone modeli satışa çıktıktan sonraki süreçte mühim bir kullanıcı kitlesine ulaştı. IPhone X şu anda yekün etken iPhone modellerinin % 2’tepsi oluşturmaktadır.

IPhone X kısa müddette benimsendi!
Apple’ın Eylül ayında tanıttığı onuncu yıla hususi iPhone modeli, üç Kasım itibari ile satışa sunulmuştu. IHS Markit tarafınca yapılan bir araştırmaya nazaran iPhone X satışları fazlaca iyi durumda.

iPhone-x-kisa-surede-benimsendi-1

IHS Markit yeni iPhone modelinin şu anda etken şekilde uygulanan iPhone’ların % 2’sini oluşturduğunu deklare etti. IPhone X’a en çok talep olan ülkeler Singapur, Danimarka ve Japonya oldu. Bu ülkeler iPhone Plus modellerinin de en oldukça tercih edilmiş olduğu ülkeler.

Kullanıcıların büyük ekranlı ve çift kameralı telefonlara ilgi göstermeleri 5.8 inçlik OLED ekrana sahip yeni iPhone’un acele benimsenmesini sağladı. Başlangıçtaki sıkıntılara karşın yeni iPhone ilk haftasında
ABD’de iPhone 8 ve iPhone 7 Plus’a gore daha yüksek bir satış oranına ulaştı.

IHS Markit analistleri, 2017 yılının 4. çeyreğinde Apple’ın 88.8 milyon iPhone satışı yapmasını bekliyorlar. Tabi bunun gerçekleşmesi için firmanın 31 milyon civarında yeni iPhone satışı yapması gerekiyor.


"iPhone X kısa sürede benimsendi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone X kısa sürede benimsendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone X kısa sürede benimsendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0