iPhone üzerinden veri transferi nasıl yapılır?
Akıllı telefon sahiplerinin en mühim gereksinimlerinden bir tanesi telefonlarındaki verilerin süratli ve rahat bir halde aktarılabilmesidir.

Android işletim sistemli cihazlarda bu mevzu tak-çalıştır mantığı ile yapılırken, iPhone tarafında ise yazılım aracılığıyla yapılması gerekiyor. Peki, iPhone kullanıcıları verilerini iyi mi taşıyabilir.

IPhone verileri nasıl geçirme edilir?
IOS işletim sistemli cihazlar, işletim sisteminin yapısı gereği tak-çalıştır şeklindeki veri transferini oldukça kısıtlı izin veriyor. Bu noktada ise iTunes veya 3. Parti yazılımlara ihtiyacınız olabilmektedir. EaseUS firmasının tamamen ücretsiz bir şekilde geliştirdiği EaseUS MobiMover yazılımı, bu konuda ciddi avantajlar sağlıyor. IOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan yazılımın ücretsiz Windows sürümünü bu bağlantı üstünden indirebilirsiniz.

launch-mobimover-1

EaseUS yazılımı üstünden PC’den telefona/tablete, telefon/tabletten PC’ye, telefondan telefona gibi değişik senaryolarda veri aktarımı yapılabiliyor. Yapmanız gereken şey ise öncelikli şekilde iTunes yazılımını kurmanız. Sonrasında ise yukarıdaki linkte paylaştığımız programı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

EaseUS MobiMover iyi mi kullanılır?
MobiMover yazılımını çalıştırdıktan sonrasında cihazınızı bilgisayara bağlayıp karşınıza çıkan ekrandan alakalı izni verin. MobiMover yazılımı, telefon veya tablette yer alan ve veri transferine uygun olan dosyaları otomatik olarak listeleyecek.

launch-mobimover-2

Bu listeleme hemen sonra cihazdan veri transferi yapmak isteyeceğiniz bilgileri isteğe bağlı şekilde yönetebilirsiniz. Bilgileri aktarmak isteyeceğiniz cihazı ise bu pencere üzerinden seçebilirsiniz. Tüm verileri yada taşınmasını dilediğiniz verileri işaretledikten sonra transfer tuşuna basın.

launch-mobimover-3

Transfer edeceğiniz verilerin yekün dosya boyutuna nazaran, bu işlemin süresi muayyen oranda zaman alacaktır. Veri aktarımı başladıktan sonra aygıt ile bilgisayar arasındaki bağlantının kesilmemesine ve telefonun kapanmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ise veri taşıma işlemi yarım kalacaktır.

Kopyalanan verileri yeniden aynı programı ile bilgisayardan diğer bir cihaza yada kaynak cihazdan hedef cihaza taşıyabilirsiniz.

EaseUS MobiMover niçin kullanılmalı?
MobiMover uygulaması eski telefondan veya tabletten yeni bir cihaza geçenlerin sorunsuz bilgilerini aktarmasını sağlamakta. Buna ayrıca cihazınızda depolama alanı problemi başladıysa ve hızlı bir yedeklemeye ihtiyacınız var ise bu yazılım ile emin bir şekilde EaseUS MobiMover ile yapabilirsiniz. Tamamen parasız olan Windows sürümünü bu bağlantı üstünden indirebilirsiniz.

Hangi cihazlar destekliyor?
İşletim sistemi noktasında Windows 8, 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile destekli çalışan yazılım. IPhone 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X ve iPad mini2, 3, 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro benzer biçimde modellerle tam olarak çalışıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları