iPhone 8 Plus vs Note 8 Hangisi Daha Hızlı Şarj Olur?
IPhone 8 hızlı şarj destekleyen ilk iPhone şekilde karşımıza çıkarken, Android tarafında uzun zamandır gördüğümüz süratli şarj hususi durumunu kim daha iyi kullanıyor öğrenmek için bir YouTube kanalı iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 modellerini karşı karşıya getirmiş.

IPhone 8 Plus metre daha hızlı şarj olmakta Galaxy Note 8 m.?
İlk iPhone tanıtılalı tam 10 yıl olmuşken Apple, 3 yeni iPhone modeliyle karşımıza çıktı. IPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile bizleri selamlayan Apple, oldukça çok yeni özellikle beraber artık süratli şarj da destekliyor.

Diğer tarafta ise uzun bir zamandır cihazlarında süratli şarj özelliğine yer sağlayan Samsung, Apple’ın karşısında durmaya devam ediyor. Peki iPhone 8 Plus metre daha hızlı şarj olmaktadır Galaxy Note 8 m.?

iphone-8-hızlı-şarj

Bu probleminin cevabını merak eden bir YouTuber, aşağıdaki videodan izleyebileceğiniz teste ev sahipliği yapmış. Ilk olarak her iki cihazında şarjını yüzde 1 seviyesine çeken YouTuber, peşinden her iki telefonu da süratli şarja doğal tutmuş.

Bu işlem için Samsung’un kutu karışımından çıkan şarj aletini uygulamanız yeterli olsa da Apple tarafında iPhone 8 süratli şarj için maalesef ekstra bir şarj aleti ve kablo satın almanız gerekiyor.

Test başladıktan sonrasında oldukça önemli olan ilk yarım saatlik sürenin kazananı iPhone 8 Plus olmakta. Yarım saat nihayetinde iPhone 8 Plus yüzde 49 seviyesine gelirken Galaxy Note 8’in yüzde 38 seviyesinde olduğunu görüyoruz.

hızlı-şarj-Galaxy-Note-8-e1506604747788

Ardından sonraki yarım saatte de önde giden iPhone 8 Plus, bir saat sonucunda yüzde 82 seviyesine çıkarken Galaxy Note 8 yüzde 75 doluluk oranına ulaşmış oluyor. Ancak ilk tamamen doluluk oranına ulaşan model Galaxy Note 8 olmaktadır.

Dolayısıyla kuramsal olarak testin galibi olan Galaxy Note 8, 1 saat 39 dakikada tam dolu şarja ulaşıyor. IPhone 8 Plus’ın şarj işlemini tamamlaması ise 2 saat 5 dakika sürüyor.

İlk yarım saatin galibi olan iPhone 8 Plus, tam şarj konusunda kaybetti. Peki sizin için ilk yarım saatteki şarj oranı metre mühim olmadan tam şarj olma süresi metre? Bizimle paylaşmayı unutmayın.


" iPhone 8 Plus vs Note 8 Hangisi Daha Hızlı Şarj Olur? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 8 Plus vs Note 8 Hangisi Daha Hızlı Şarj Olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 8 Plus vs Note 8 Hangisi Daha Hızlı Şarj Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0