iPhone 8 için sevindirici iddia!

iPhone 8 için sevindirici iddia!
Son olarak 3.5 metre ses girişine elveda diyen Apple, önümüzdeki yıl satışa sunacağı iPhone 8 ile yeni akıllı telefonlarına beklenmedik özellikler getirebilir.

Büyük akıllı telefon üreticilerinin çoğu kablosuz şarj Teknolojilerinde çalışmalarını sürdürürken, Apple bugüne kadar kablolara sadık kalmayı tercih etmişti.

Yeni gelen raporlara göre ise önümüzdeki sene bu durum değişebilir.

iPhone 8'de kablosuz şarj mı olacak?

Meslek dünyasından sunduğu haberlerle tanınan Nikkei Asian Review tarafından yapılan habere göre, iPhone 8 ile beraber Apple gelenekleri değişecek ve telefon kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapacak.

Nikkei'ye gelen sızıntıya göre Apple'ın üretim ortaklarından Foxconn, kablosuz şarj modülleri için testleri yapmaya başlanmıştır ve önümüzdeki yılın iPhone telefonlarının en azından bazı modellerinde bu teknoloji yer alacak. Apple için bu durum yoğun şekilde 'yürekli' bir karar olarak gözükse de, bilindiği bunun gibi önümüzdeki sene ilk iPhone telefonun 10. yıldönümü olacak ve dolayısıyla firma ciddi değişiklikler yapabilir.

iphone-8-tasarim

Aşırı kısa süre önce Apple'ın başka değişiklikler de yapacağının, hatta iPhone 8'de cam tasarım ve OLED ekran kullanılacağının sinyalleri ortaya çıkmıştı. eğer kablosuz şarj da eklenirse, bu da yeni iPhone'daki bir başka sıra dışı değişiklik olabilmekte.

Apple'ın kablosuz şarj teknolojisine geçmesinin bir başka nedeni de, Lighting portunu ortadan kaldırma amacı olabilmektedir. Bilindiği bunun gibi şirket son iPhone 7'de 3.5 m. kulaklık girişini kaldırmış ve geleceğin kablosuz teknolojide olacağının sinyallerini vermişti. şayet iPhone 8'de de kablosuz şarj teknolojisine geçilirse, Apple dünyanın ilk 'yüzde yüz kablosuz akıllı telefonunu' satışa sunmuş olacak.

Yorumlar

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder