iPhone 8, 3D algılama yetenekleri ile 'devrim niteliğinde' ön kamera sunacak
KGI menkul kıymet analisti Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Apple'ın iPhone 8'in ön yüz tasarım kamerasını, cihazı rakiplerinden ayrı olarak ayarlamak için 3D alan bulma yeteneğine sahip gelişmiş bir modül ile yenilemeye çalışacağını bildirdi.

OLED ekranı çıkması beklenen iPhone'un bir sonraki yinelemesi ve 1000 $ 'ın üzerinde bir özel yıldönümü baskısı içerebilir , ön yüze bakan bir kameraya sahip olmanın yanı sıra, benzeri görüntüleri alması için derinlik bilgisini kaydetme yeteneğine sahip bir kızıl ötesi algılayıcısı da bulunabilir. 3D doğa, cihazın potansiyel olarak yüz tanıma, iris taraması ve daha fazlası gibi yeni uygulamaları içermesine olanak tanır.

Güvenlik ve kimlik doğrulama potansiyelinin yükseltilmesinin yanı sıra, yeni kamera modülü yeni oyunlarda ve uygulamalarda yer alabilir ve böylece kullanıcının yüzünü karakterin yerine koyabilir. Aynı zamanda, akıllı telefonun, büyüleyici realiteye kurulan Apple' ın önceden karşısında bir büyütülmüş veya sanal gerçeklik kurulumuna sokulabilen 3D benliklere sahip olmasını sağlayacak .

Dell'in Venue 8 7000 tabletinde İntel RealSence kamera kullanması ve Apple'ın kendi iPhone 7'sinin başlangıçta iki arka kameranın kullanımı ile derinlik algılama yetenekleri göz önüne alındığında, mobil cihazlarda 3D algılama özellikleri kesinlikle yeni bir özellik değilken, IPhone 8'i bunlardan ayıran şey, Kinetick' in orjinal yaratıcıları PrimeSense tarafından sağlanan algoritmaları kullanarak görüntünün 3B modeli oluşturmak için kızılötesi sensör tarafından sağlanan derinlik bilgisiyle bağlantılı olarak tek bir kameranın kullanılması olacaktır .

Raporda, ileride, Apple'ın şu anda kullandığı çift kamera ayarı yerine, arka kamerayı benzer bir 3D modül ile de değiştirebileceğini belirtiyor. Tüm bunlar Ming-Chi'ye göre, Apple'ı rakip Android üreticilerinin üzerinde 3D algılamada önemli bir avantaja sahip olacaktı.


"iPhone 8, 3D algılama yetenekleri ile 'devrim niteliğinde' ön kamera sunacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iPhone 8, 3D algılama yetenekleri ile 'devrim niteliğinde' ön kamera sunacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 8, 3D algılama yetenekleri ile 'devrim niteliğinde' ön kamera sunacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0