IOS için Google Chrome, "Daha Sonra Oku" özelliğini içerecek şekilde güncellendi
IOS için Chrome için bir güncelleme, mobil tarayıcıya kullanışlı bir özellik ekledi.

 Daha Sonra Oku yazan yeni bir simge, bir Chrome kullanıcısının bir çevrimiçi makaleyi iPhone'un yerel belleğine kaydetmesine olanak tanıyor; kullanıcı çevrimiçi olmadığı halde daha sonra tekrar okunabileceğini hatırlatıyor. Bu veri kullanımından kazandırır. Apple'ın Safari'de bulunan Benzer Okuma Listesi'nden veya Cep uygulamasından farklı olarak, içerik yalnızca orijinalde keşfedildiği cihazda saklanabilir. Chrome'daki Daha Sonra Oku özelliği, makaleleri metin ve resimler de dahil orijinal "olduğu gibi" kaydeder. Okuma Listesi ve Cep, yalnızca metin olan bir içerik sürümünü kaydetmek için kullanılır.

Google geçtiğimiz yılın sonlarında Chrome'un Android sürümüne benzer bir Read Later özelliği ekledi. Bu sürüm, içeriği kaydetme işlemini başlatmak için menüde bir ok simgesi kullanır. Android'de, kaydedilmiş sayfalar indirilen diğer dosyalarla aynı şekilde değerlendirilir. IOS'ta, bu dosyalar özel olarak "Daha sonra okuyun" olarak işaretlenmiştir.

İster İleri Seviye Oku, Apple'ın Okuma Listesi veya Cep adlı iOS sürümünü kullansanız da, amaç, veri kullanmadan sizi ilgilendiren içeriği okumaktır. Tabii ki, ABD'nin en büyük faturalı ve ön ödemeli taşıyıcıları sınırsız yüksek hızlı veri göndermeye başlamışken, Okunan Sonra, Okuma Listesi veya Cep'i kullanmanın tek nedeni, 22-28GB'luk aylık veri tüketimi rakamını aşmamaktır (buna bağlı olarak Taşıyıcı), ağ tıkanıklık dönemlerinde servisinizin azalmasına neden olur.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları